חוקרים מאונ' קיימברידג': "היכולת של סוחרים לחוש את קצב ליבם מתואם להצלחתם בשווקים"

 | 
חוש שישי?
סוחרים בשוק ההון? ייתכן ולקבל החלטות על סמך 'תחושת בטן' הינו דבר יעיל למרות הכל, כך עולה ממחקר המנוהל בקומת מסחר של חברת קרן גידור לונדונית.
חוקרים מאוניברסיטת קיימברידג', סאסקס, ואוניברסיטת קווינסלנד מצאו במחקר שערכו כי היכולת של סוחרים בשוק ההון לחוש את קצב הלב שלהם מתואם להצלחתם בשווקים הפיננסים. פיזיולוגים מקשרים בין 'תחושת בטן' ל 'interoception' - מונח אשר מתייחס לקליטת אותות פיזיולוגיים מתוך הגוף כמו למשל קצב פעימות הלב, רעב, או כאב. אנשים בעלי רגישות רבה יותר לאותות אלו, מתפקדים טוב יותר במחקרי מעבדה בנוגע לקבלת החלטות בעלי סיכון גבוה, כך דווח על פי המחקר.
המחקר נערך על קבוצה של 18 סוחרים העוסקים במסחר בתדירות גבוהה. הרווחים של הסוחרים היו מבוססים אך ורק הצלחת עסקאותיהם. המחקר נערך בתקופה בעלת תנודתיות רבה - בשלבים האחרונים של משבר החוב הריבוני באירופה. לפי השערת החוקרים, פירוש הדבר הוא כי "הביצוע של כל סוחר שיקף את יכולתו להרוויח כסף בתקופות של אי ודאות קיצונית". יכולת הסוחרים לזהות את אותות האינטראוספטיב נמדד על ידי שתי משימות שמדדו את יכולת הסוחר לחזות בדיוק את קצב הלב שלו בזמן מנוחה. הסוחרים התבקשו לספור בדממה את קצב הפעימות, מבלי לגעת בחזה או נקודות דופק שונות בגוף, על מרווחי זמן מגוונים. ספירתם הושוותה לערך האמיתי. לאחר כל ספירה שכזו, הסוחרים התבקשו לדרג את רמת הביטחון שלהם בנוגע לספירתם. כמו כן, הסוחרים התבקשו לקבוע אם הצלילים הושמעו באופן מסוכרן עם קצב פעימות ליבם.
בסיכומו של דבר, החוקרים גילו כי הסוחרים השיגו תוצאות מדויקות יותר מקבוצת הביקורת שכללה משתתפים שלא סוחרים בשוק ההון. כמו כן, יכולת זיהוי האותות ניבאה את הרווחיות היחסית, ובאופן מרשים, גם את תקופת הזמן שהסוחר נמצא בשוק. מחקרים אחרים מצאו כי תוצאות גבוהות בניבוי קצב הלב מעידים על ביצועים טובים יותר במטלות הקשורות להימורים.
בעבר כבר מצאו כי יכולת זיהוי קצב הלב עולה על ידי רמות הלחץ. הדבר יכול להצביע על כך שסוחרים מנוסים לוקחים על עצמם פוזיציות בעלות סיכון גבוה יותר, נמצאים תחת לחץ גבוה יותר, ולכן יכולים לזהות את קצב פעימות הלב בדיוק רב יותר. החוקרים הודו בכך שייתכן ויכולת הזיהוי של אותות הגוף לא קשור באופן ישיר להצלחה במסחר וכי ייתכן שקיימים משתנים אחרים שמשפיעים על כך.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה