לקראת דו"ח התעסוקה: תביעות האבטלה בארה"ב רושמות שוב נתון חזק

 |  (1)
שוק התעסוקה
לפני פתיחת המסחר בוול סטריט, התפרסמה היום (ה') האינדיקציה האחרונה שמצביעה על מצבו של שוק העבודה האמריקני, בטרם יתפרסם דו"ח התעסוקה הכללי מחר. התביעות השבועיות לדמי אבטלה התסכמו לכדי 263 אלף תביעות חדשות. מדובר בעלייה של אלפיים תביעות אל מול הנתון של השבוע שעבר. 
צפי השוק טרם הפרסום היה גבוה יותר ועמד על 265 אלף תביעות. כמו כן זה היה השבוע ה-78 ברציפות שבו נרשמו תביעות של פחות מ-300 אלף תביעות חדשות. גבול ה-300 אלף נחשב על ידי כלכלנים כגבול המציין התחזקות של שוק העבודה כאשר יותר אנשים זורמים לתוכו מאשר נפלטים ממנו.
כך או כך, מדובר ברצף הארוך ביותר שנרשם מאז שנת 1970 וככזה שמצביע על ההשתקמות האדירה שעשה שוק העבודה האמריקני מאז המשבר שפקד אותו בעשור הקודם. אם כי ככל שהשוק מתקדם אל עבר תעסוקה מלאה (מצב שבו כל האזרחים הרוצים לעבוד - עובדים), יהיה לשוק קשה יותר להמשיך את הרצף. 
השלכה נוספת להמשך העלייה בכמות המועסקים בארה"ב פורסמה היום וזו עלות התפוקה. עלות התפוקה הרבעונית זינקה ברבעון השני של השנה הנוחכחית בשיעור של 4.3%. זה ככל הנראה תוצאה הישירה של העלייה במשכורות העובדים במדינה והתייצבות מחירי האנרגיה. התפוקה ירדה באותו הזמן בשיעור של 0.6%.  
אתמול, סקר ה-ADP בארה"ב הצביע על תוספת משרות גובהה של 177 אלף משרות. מבחינה סקטוריאלית,  שוק השירותים ממשיך להיות המנוע העיקרי כרגע בארה"ב לתוספת משרות. למעשה בחודש הנוכחי כל המשרות החדשות הגיעו מתחום השירותים, בעוד שוק הייצור איבד מכוחו והוקטן ב-6,000 משרות.
דו"ח התעסוקה לחודש אוגוסט יתפרסם מחר. אחרי חודשיים שבהם כמות המועסקים בארה"ב זינקה בכמות של יותר מ-540 אלף עובדים, דו"ח תעסוקה שלישי שמצביע על עלייה חדה במועסקים אמור להשפיע באופן מהותי על החלטת הפד'. התחזית המוקדמת עומדת על תוספת של 180 אלף משרות לחודש אוגוסט.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שקל ונדל"ן ישראלי יקרסו לרמות שפל
  תומר 02/09/2016 14:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שתהיה שבת שלום!! ראו הוזהרתם
  סגור