ההכנסה האמריקנית טיפסה ביולי - העלאת הריבית בדרך?

 | 
מאקרו בארה"ב
העלאת הריבית מתקרבת? נתונים בעלי חשיבות מבחינת רמת המחירים התפרסמו היום בארה"ב. ההכנסה הפרטית לחודש יולי עלתה בשיעור של 0.4%. נציין כי מדובר בחודש ה -16 ברציפות שבה ההכנסה האישית עולה בארה"ב וברמה הגבוהה ביותר מזה ארבעה חודשים. 
לצד ההכנסוה נרשמה גם עלייה בשיעור של 0.3% ברמת ההוצאות הפרטיות. נתון שאמור לתמוך בצמיחה בתוצר הכלכלי במדינה (הצריכה הפרטית מהווה כשני שליש מהתוצר האמריקני). מדד הליבה של ההוצאה עלה החודש בשיעור של 0.1% בלבד, אך מציג עלייה בשיעור של 1.6% לעומת אותו החודש אשתקד. 
נציין כי לאחר שנסחרו בירידות קלות בתחילת היום, בשעה האחרונה החוזים על המדדים בוול סטריט עולים כרגע בשיעור קל של עד 0.1%. 
נזכיר כי השינויי במחירים הוא אחד מהמרכיבים החשובים שיכריעו לגבי השאלה האם הריבית תעלה בחודשים הקרובים בארה"ב. ביום שישי האחרון, נאמה ראש הבנק המרכזי בארה"ב ג'נט יילן. אם כי למרות הצפי של השוק לקבל רמזים נוספים לגבי כוונתו של הבנק בהמשך בנוגע למדיניות שלו, נאומה התמקד בעיקר באלמנטים האקדמיים של הבנק. 
ההתייחסות העיקרית של יילן לגבי הריבית הייתה ש"הסיבות להעלאת ריבית התחזקו". נזכיר כי השינויי במחירים הוא אחד מהמרכיבים החשובים שיכריעו לגבי השאלה האם הריבית תעלה בחודשים הקרובים בארה"ב. כך שטענתה מקבלת חיזוק נוסף גם היום.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה