כלכלני סיטיבנק מנתחים את הבחירות המתקרבות בארה"ב ומזהים ברבור שחור

 | 
ראו הוזהרתם
בסקירה השבועית שהוציאו כלכלני סיטי הבוקר, הם מציינים כי הבחירות בארה"ב שיתרחשו בחודש נובמבר הקרוב בעלות פוטנציאל נפיץ במיוחד לשוקי ההון. "קיים חוסר ודאות עצום בנוגע להשפעות האפשריות שיש לבחירות בארה"ב בנוגע למדיניות הכלכלית והפוליטית. בעוד הראשון עשוי לגרום לתנודתיות במחירים של נכסים שונים בשוק". 
עוד הוסיף הבנק ש"ברבור שחור, הינו מטאפורה המשמשת את קהילת המשקיעים לתאר אירוע המתרחש בהפתעה מוחלטת, כמו קריסת מחירי הנדל"ן בארה"ב בשנת 2008 או רעידת האדמה ביפן של שנת 2011". אם כי סיטי לא רואה השפעה משמעותית כל כך של הבחירות לאירועים שהוזכרו.  
"פעם אחר פעם חזינו באירועים בלתי צפויים אשר היו בעלי השפעה לטווח קצר אך התמתנו עם תגובה של מדיניות כלכלית וכאשר נושאי הכלכלה חזרו להיות במרכז", כתבו בסיטי. לכן תוצאה שאינה צפויה בבחירות עלולה לגרום בטווח הקצר לתנועה חדה במחיר הנכסים שהם המניות והאג"ח במדינה. 
על פי הסקרים האחרונים, המועמדת הדמוקרטית לנשיאות הילרי קלינטון, מחזיקה ביתרון משמעותי על פני הרפובליקאי דונלד טראמפ , אם כי בסוכנויות ההימורים בבריטניה נותנים לטראמפ סיכוי גבוה יותר לזכיה מאשר בסקרים. בסיטי מעריכים את הסיכויים לזכייה של קלינטון בשיעור של 65%, אך הם אינם אדישים להשפעות הבחירות על השוק.
לטענתם, זה בדיוק ההגדרה של ברבור שחור. ככל שהשוק יעריך כי זכייתה של קלינטון מובטחת, ההשפעה שתהיה על השווקים במקרה ההפוך תהיה חדה יותר. סיטי טוענים ששאלות כמו "מי ינצח? מהי ההשפעה שתהיה לנשיא על הכלכלה? מי יהיו השחקנים המרכזיים בתהליך קביעת המדיניות? מה יהיה בתמהיל המדיניות הכלכלי, פוליטי וחברתי של שני הצדדים לאור הצמיחה נכלכלית והגלובלית, בנוגע להסכמי סחר בינלאומיים? " שאלות לא פתורות אלו מביאים לידי אי ודאות רבה, שמתרגמת לפרמיות סיכון בשווקים פיננסיים. "
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה