נשיא הפד' בסן פרנסיסקו: "יש לנו תעסוקה מלאה ורמת אינפלציה תקינה. יש להעלות את הריבית בספטמבר"

 |  (6)
פדרל רזרב
ג'ון וויליאמס, נשיא הפד' של סן פרנסיסקו, הצטרף אמש לקבוצה ההולכת וגדלה של תומכים בהעלאת שער הריבית עוד במהלך השנה הנוכחית, כשהוא אומר כי המתנה ממושכת מדי יכולה לגבות מחיר כבד לכלכלה. "בקונטקסט של כלכלה ביתית חזקה עם מומנטום חיובי, זה הגיוני לחזור לעליה הדרגתית של שער הריבית, ועדיף מוקדם יותר ממאוחר". עוד הוסיף כי "אם נחכה יותר מדי אנו לא רק מסתכנים בבלימת הכלכלה, אלא אף עשויים לשלוח אותה אחורה במטרה לתקן את הנזק שעלול להיגרם. והדבר עשוי ליצור סיכונים נוספים למיתון".
לוויליאמס אין זכות הצבעה בקביעת המדיניות של הפד' השנה, אך להשקפתו יש השפעה על הוועד הקובע את המדיניות עקב קרבתו לג'נט יילן, שהייתה המנהלת שלו בפד' של סן פרנסיסקו, וגם בעקבות נטייתו להתבסס על מחקרים.
נזכיר כי אמש נשיא הפד' של ניו יורק, וויליאם דדלי, ציין שתי סממנים חיוביים לשוק התעסוקה האמריקני ואמר כי הדבר נותן גיבוי להשקפתו החיובית כלפי הכלכלה האמריקנית.
וויליאמס ועמיתיו, אשר קראו לנקוט ביתר זהירות מוקדם יותר השנה, כעת ממליצים על עלייה הדרגתית של שער הריבית, זאת לאחר שקיבלו חיזוק מנתוני התעסוקה החזקים בחודשיים האחרונים וסממנים לכך שהאינפלציה חזרה למסלול לעבר מטרת הפד' בגובה 2%.   
פגישת הפד' הקרובה תערך בחודש ספטמבר, אך הסוחרים אינם בונים על כך שקובעי המדיניות יעלו את שער הריבית ומתמחרים סיכוי זה בכ-15% בלבד. יחד עם זאת, וויליאמס ובנקאים בכירים אחרים מתוכננים להיפגש בשבוע הבא, ומצפים כי ג'נט יילן תביע את דעתה על מועד העלאת הריבית. לדברי וויליאמס "יש לנו תעסוקה מלאה, רמת האינפלציה נמצא בטווח המסלול לעבר היעד שנקבע, ובתנאים אלו זה הגיוני שהפד' ינוע לקראת העלאת הריבית לרמות יותר נורמליות".
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  על מי בדיוק הם עובדים
  אחד 19/08/2016 17:44
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אם הכלכלה טובה . תעלו את הריבית ועל תספרו סיפורים. אם הכל טוב . מדוע סיסקו מפטרת עובדים ומיסיס סוגרת 107 סניפים . ועקום תשואה שטוח.
  סגור
 • 3.
  האמריקאית יהיה אם יעלו את הריבית מהר מדי. ולכן לא נראה
  המחיר הכבד לכלכלה 19/08/2016 15:53
  הגב לתגובה זו
  1 2
  שיילן תעלה את הריבית עד שהאינפלציה לא תעלה ותתיצב לכיוון עלייה וזה לא קרה החודש. יילן מספיק חכמה יותר מכל נשיאי פד במקום זה או אחר. אולי הם רוצים לתפוס את מקומה ומנסים להשפיע עליה לעשות צעדים נמהרים.
  סגור
 • 2.
  מסך עשן
  בר 19/08/2016 15:42
  הגב לתגובה זו
  1 2
  לא טובת הכלכלה של ארהב לנגד עיניהם אלא רק טובת הבנקים וכל ההצהרות שלהם מתואמות ונועדו לייצר מסך עשן לכישלונם לו באמת הכלכלה האמריקנית הייתה נחלצת ממצבה הקשה היינו רואים כבר העלאות ריבית ומסך העשן נועד רק להרוויח זמן ואולי יקרה נס ותפרוץ מלחמה שתייצר מקומות עבודה
  סגור
 • ניתוח שגוי
  עוזי 19/08/2016 19:36
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הבנקים מחוברים לכלכלה והכלכלה מחוברת לבנקים . אין מצב כזה שהכלכלה נפלה והבנקים עולים . נכון שיש המון אזרחים באמצע שצריך לדאוג שהרווחה מכלכלה טובה תעבור גם אליהם אבל לא תמיד עושים זאת . תראי בארץ ששנים מנעו את ירידת מחיר הדירות למה ? כדי לא לפגוע בבנקים (מדברי פישר וביבי)לפחות באמריקה עכשיו , הנגידה ילין מהססת להעלות את הריבית מתוך חשש שהאזרחים ייפגעו . היא רוצה קודם שהאינפלציה תעלה שזה אינדיקטור שהאנשים מרוויחים ומוציאים יותר על קניות . אי העלאת הריבית שקרובה לאפס פוגעת כבר כמה שנים בבנקים שמתקשים להרוויח וגם יוצרת בומרנג של כסף זול שלווים בלי הגבלה למטרות השקעה , דבר שיכול להיגמר בקריסה רבתי כפי שקרה ב 2008 ובקיצור , למטבע הכלכלי יש שני צדדים שלא פעם סותרים זה את זה .
  סגור
 • .מלחמה לא תעזור
  אחד 19/08/2016 16:00
  הגב לתגובה זו
  2 0
  יש כבר עכשיו חוב של 20 טריליון. מה שכן מלחמה תעזור לתעשיה הביטחונית האמריקאית להמשיך להתעשר . מי עוד מאמין לשקרים שלהם.הריבית לא רק שלא תעלו אלה יעשו סיבוב הדפסה חדש. ואולי הורדת ריבית
  סגור
 • 1.
  סאן פרנציסקו על המים
  אריק איינשטיין 19/08/2016 14:02
  הגב לתגובה זו
  5 0
  ג'ון וויליאמס אחד עם ביצים בפד (לילין אין לצערנו) .אם לא יעלו את הריבית בקרוב , הכלכלה האמריקאית (והעולמית) יכנסו לחור שחור שממנו קשה לצאת . השוק כבר תימחר העלאה שניה . מקסימום יהיה תיקון קל כמו בברקזיט ופריצה של טיל באליסטי לגבהים ולשיאים חדשים . אם הם לא יעשו את זה אז טראמפ אם ייבחר לנשיא ייעשה זאת באגרסיביות עשרת מונים גדולה יותר כפי שכבר הודיע , ואז זה יהיה באמת מסוכן . הוא גם אמר שייפטר את ילין וזה יהיה חבל . אשה טובה .
  סגור