סיסקו תפטר 5,500 עובדים שמהווים 7% מכוח העבודה הגלובלי

 | 
סיסקו, צילום: נעה מגר
מנכ"ל סיסקו - צ'אק רובינס, אמר לאתר CNBC כי הרמיזה שהחברה הדליפה מידע בנוגע לפיטורי עובדים היה "מעליב וחסר אחריות" ענקית הטכנולוגיה הבינלאומית דיווחה אמש כי תקצץ בכ-5,500 משרות, דבר ששקול ל-7% מכוח האדם הגלובלי, החל מ-2017 בזמן שהיא בונה את מבנה הארגון מחדש על מנת להתמקד בתחומי מפתח כגון אבטחת מידע ושירותי ענן.
למרות שכמות הפיטורים הייתה נמוכה מהצפי שעמד על כ-14,000, מניות החברה נסחרות בטריטוריה אדומה ומשילות כעת 1% מערכן. רובינס הוסיף כי "בכל פעם שאנו מקבלים את ההחלטות הללו, אנו לא עושים זאת בקלות ראש". עוד הוסיף כי "אני חושב שזה היה חסר אחריות להדליף מידע לפני הודעתנו. אנו דנים כאן על חייהם של בני אדם. היה אפילו רמיזה על כך שאנחנו הדלפנו את המידע והדבר מעליב. לעולם לא היינו מתנהלים כך לפני שהיה לנו את ההזדמנות לדבר עם העובדים שלנו".
ההודעה באה לאחר פיטורים של 6,000 עובדים בשנת 2014. חברות טכנולוגיה נוספות גם כן קיצצו בכמות כוח האדם, כאשר הם מנסים לנווט את המעבר לעבודה בענן. חברות טכנולוגיות הרכיזו בשנת 2016 על קיצוץ של כמעט 63,000 משרות. מדובר בעליה של 71% לעומת המחצית הראשונה אשתקד.
רובינס אמר שהשווקים משתנים במהירות רבה יותר מאיי פעם. "ציפיות הלקוחות משתנות והטכנולוגיה משתנה גם היא בקצב מהיר". עוד הוסיף כי "יש הרבה גורמים בדבר. אחריותנו היא לוודא כי אנו מתאימים את הוצאותינו לתחומים שאנו מאמינים שיובילו את צמיחתנו העתידית".
סיסקו גם דיווחה על הכנסות מעבר לצפוי הודות למשמעת תפעולית חזקה שתרמה לצמיחה ולשורת הרווח, וזאת למרות שינויים גיאופוליטיים כמו תנודתיות רבה במטבעות בעקבות משאל העם בבריטניה "ברקזיט". רובינס הוסיף כי "אנו גאים מאוד בהישגים של הצוותים בסביבה תנודתית במשך כל השנה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה