פוחדים שהחמצתם את הראלי במניות הנפט? במריל לינצ' מבקשים להרגיע

 | 
אסדת נפט, צילום: Getty images Israel
הנפט ממשיך להתאושש ואיתו גם מניות האנרגיה אשר מחזיקות בביצועים הכמעט טובים ביותר מתחילת השנה. בתוך כך חלק מהמשקיעים מאמינים כי כבר החמיצו את הרכבת. אם כי האנליסטים של בנק אוף אמריקה טוענים כי לסקטור יש עוד דרך ארוכה למעלה. 
במריל לינץ' נותנים מחיר יעד לנפט בגובה של 69 דולר ליוני הבא. מדובר בעלייה בשיעור של 50%. בתוך כך, מניות האנרגיה יובילו את השוק בשנה הקרובה. הירידה בתפוקה לצד עלייה גבוהה בביקוש ייצור בקרוב את חוסר האיזון החד ביותר בשוק מאז שנת 2011.
נציין כי למרות שנרשמה עלייה בשווי מניות האנרגיה בחודשים האחרונים, אלו המשיכו לסבול מחוסר פופולאריות כאשר המסחר בהן היה נמוך מן הממוצע. מניות הנפט מרכיבות 7% בלבד ממדד ה-S&P 500 ובתוך כך העניין בהן הולך ופוחת. לטענת מריל לינץ' זו סיבה נוספת מדוע יש להיות שוריים על מניות הנפט. 
מחיר הנפט הפך לקשה לחיזוי בעיקר בשל התלות הרבה שקיימת בתפוקה האמריקנית. בשבועות האחרונים החלו להיפתח מחדש אסדות מפיקות במדינה לאור התאוששות מחיר הנוזל השחור ואלו מגיעות לכמעט 400 אסדות. אם כי קצב פתיחת האסדות עדיין לא מספיק בכדי להגדיל מחדש את קצב התפוקה שעומד כרגע על פחות מ-9 מיליון חביות ליום.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה