רוחות של אופטימיות: הפד' של אטלנטה העלה את תחזית הצמיחה האמריקנית

 |  (4)
נשר אמריקני, צילום: Getty images Israel
הפד' אופטימי. נציגות הבנק המרכזי באטלנטה העלתה את תחזית הצמיחה שלה לכלכלה האמריקנית ברבעון השלישי לכדי שיעור נאה של 3.6%. הפד' מסתמך בעיקר על נתוני הנדל"ן החיוביים שהתפרסמו בחודש האחרון. היום פורסם כי מדד התחלות הבנייה בארה"ב עלה לשיא של חמישה חודשים. 
התחלות הבנייה בחודש יולי עלו בשיעור של 2.1% מיליון יחידות, זאת לאחר צפי של השוק לירידות. כתוצאה מהגידול שונה סעיף ההשקעות בדיור בתחשיבי הפד' מעלייה קלה בשיעור של 0.4% לכדי עלייה משמעותית יותר של 2.4%. 
נזכיר כי בסוף חודש יולי פורסמה הקריאה הראשונה לנתוני התוצר לרבעון השני של השנה. נתוני צמיחה לוו בעיקר באכזבה כאשר הכלכלה האמריקנית צמחה בקצב של 1.2% בלבד לעומת צפי השוק שעמד על 2.2%. מדובר בקריאה הראשונה מתוך שלוש. קריאה זו עצמה הופיעה לאחר לאחר קריאת תוצר ברבעון הראשון שלא עמדה בציפיות.
נהוג להאמין כי צהצמיחה הכלכלית ההיסטורית (זו המתרחשת ללא הפרעות חיצוניות) בארה"ב אמור להסתכם ב-3% באופן שנתי. עד כה השנה הנתונים היו רחוקים מלעמוד בצפי זה. האם הרבעון השלישי יוכל להשיב את הכלכלה האמריקני לכיוון הכלכלי? ימים יגידו.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  נתונים טובים זה סיבה לירידות
  יצחק 17/08/2016 00:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יצחק
  סגור
 • 2.
  בריצה על המסלול לקראת המראה
  משקיע עצמאי 16/08/2016 21:58
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אין כמו הכלכלה האמריקאית וכל מילה נוספת מיותרת . הצעות למשקיעים , בספטמבר יעלה הפד את הריבית ברבע אחוז .לקנות כבר עכשיו מניות בנקים ופיננסים או תעודות ETF בהתאם . מחירי המניות שלהם לא גבוהים . לא ללכת אחרי סורוס שהימר על נפילה גדולה של ה SNP והפסיד עד הים הרבה כסף . יהיה מתי שהוא תיקון כנראה אחרי הבחירות ובוודאי אם טראמפ ייבחר לנשיא , יכולה להיות אפילו מפולת . שכל אחד שיש לו מניות ב USA שייקח זאת בחשבון .
  סגור
 • 1.
  נתונים טובים מאוד
  אריק 16/08/2016 21:47
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אם ימשיך להשתפר יעלו את הריבית.
  סגור
 • אתה עדין מאמין למה שאומרים במדיה .
  אחד 16/08/2016 23:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם זה כל כך טוב .למה העקום תשואה השתטח והתמ"ג לא צומח?
  סגור