מדד המחירים ליצרן רשם תוצאה נמוכה מאוד - ישפיע על הריבית?

 | 
ארה"ב יורדת, צילום: Getty images Israel
האינפלציה בארה"ב עדיין רחוקה מלהרים את ראשה. מדד המחירים לצרכן שפורסם היום טרם פתיחת המסחר בניו יורק הצביע על ירידה בשיעור של 0.4% במדד המחירים ליצרן. תוצאה מפתיעה מאוד לנוכח ציפיות השוק שחזו עלייה חודשית במחירים של 0.5%. מדד המחירים ליצרן מקבל את חשיבותו בשווקים לאור התאוריה כי ירידה בעלויות ייצור מגולגלות אל הצרכנים ובתוך כך דוחפות את מדד המחירים לצרכן מטה. 
החוזים על המדדים בוול סטריט הגיבו לאינדיקטורים החלשים ועברו מעליות קלות לירידות של עד 0.1%. 
מדד המחירים לצרכן הינו אחד המדדים העיקריים אשר משפיעים על ההחלטה לשנות את גובה הריבית במדינה. אם כי לא אחת, נציגי הבנק המרכזי טענו כי פרט לאינפלציה במדינה הם לוקחים אינדיקטורים נוספים של הכלכלה האמריקנית בחשבון. בנוסף ראש הפד', ג'נט יילן, טענה כי בכל הנוגע לשינויים במחירים הבנק בוחן את המומנטום על פני זמן ארוך ואינו מתמקד בדיווח חודשי.
כך או כך, שנה אל מול שנה מדד המחירים ליצרן השתנה בשנה האחרונה בשיעור של 0.7% בלבד, רחוק מאוד מיעד הפד' אשר עומד על שינויים במדד המחירים (לצרכן) בשיעור של 2%. 
לצד מדד המחירים ליצרן, התפרסמו המכירות הקמעונאיות לחודש יולי. כמות המכירות לא עמדה בצפי השוק שחזה עלייה בשיעור של 0.4% והציגה קפאון אל מול חודש יוני. הביצוע של מכירות הליבה (אשר אינו כולל מכוניות) היה אף גרוע מכך כאשר הציג ירידה חודשית בשיעור של 0.3%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה