הכסף זורם בקצב שיא של 7 שנים אל שוק הסחורות - ובשל כך כדאי להיזהר

 |  (5)
הבהלה לזהב
אחרי מספר שנים קשות בתחום הסחורות, נראה כי שנת 2016 היא שנה שבה ניתן להצביע על התאוששות בתחום. אם לשפוט לפחות על פי כמות ההון שזורמת מכיוון המשקיעים אל תוך שוק הסחורות.
בבנק ברקלי'ס מדדו את תזרים ההשקעות אל תוך שוק הסחורות. על פי הדו"ח של החברה, חצי השנה הראשונה של שנת 2016 הייתה חצי השנה שהתאפיינה בזרימת ההון הגדול ביותר אל תחום הסחורות. חלוקת ההון מתחלקת לארבעה סקטורים שונים: מתכות יקרות, מתכות רגילות, אנרגיה וחקלאות.
סך ההון שזרם לשוק האמור הגיע לכדי 50.8 מיליארד דולר. בחצי השנה הראשונה של שנת 2009, ההון שזרם אל תוך שוק הסחורות הגיע לכדי 51.8 מיליארד דולר. את המהלך מובילות המתכות היקרות. נציין כי הצמיחה בתחום מופיעה בתקופה בה ההון שזורם אל תחום האנרגיה נחשב דליל יחסית לאור הירידה בשווי מחיר הנפט. 
במידה וכל ארבעת הסקטורים יסיימו את השנה הנוכחית בזרימת הון חיובי, זו תהיה הפעם הראשונה שזה התרחש מאז שנת 2011. אם כי ה"הישג" המוזכר של שוק הסחורות אינו מובטח. במיוחד כאשר מבינים שחלק מהותי מעלייה בהשקעה בסחורות נובעת מהעלייה בהשקעה במתכות יקרות. השקעה במתכות יקרות מתקשרת לתקופה של תנודתיות בשוק ההון ובריחה לחוף מבטחים. מחיר הזהב אינו קורלטיבי לשוק המניות כאשר האחרון מהווה אלטרנטיבה להשקעה או מעין גידור לתיק השקעות. 
בחודשים האחרונים, התנודתיות גברה בשוק המניות העולמי. במיוחד לאור ההודעה על ברקזיט של בריטניה (עזיבתה המתוכננת של המדינה את האיחוד האירופי בשנת 2018). זו צפויה לגבור עם ההתקדמות אל עבר הבחירות בארה"ב. בתוך כך מחיר הזהב עלה וגם מחיר מתכת הכסף. מתחילת השנה מחיר הזהב עלה 26.3%. מחיר הכסף באותה תקופה טיפס 42.3%. 
נציין כי על פי אותו דו"ח של ברקליס, מחיר הסחורות נוטים להציג עליות נאות במחצית הראשונה של השנה, אך לאחר מכן, הכיוון משתנה והמחירים מתחילים לרדת. כך קרה באופן ברור בשנת 2015 ובשנת 2014. 
 

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  מפחדים
  כאשר 07/08/2016 21:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מנכסים פיננסיים בורחים לנכסים ריאליים נדלן סחואות
  סגור
 • 3.
  לא לסמוך בעיניים עצומות
  שכל ישר 07/08/2016 09:28
  הגב לתגובה זו
  3 0
  את המפולת ב 2008 ניבאו רק שני מומחים ידועים מתוך אלפי מומחים ואנליסטים בעולם שצחקו ולעגו לתחזית האפוקליפטית שלהם . גם ביום יום ההצלחה הממוצעת של האנליסטים והמומחים בחיזוי היא פחות מ 50 אחוז לפי הנתונים בדיעבד . יש להקשיב להם יחד עם זאת לפעול בשווקים לפי ההיגיון ותחושת הבטן האישית .
  סגור
 • 2.
  לגדר
  זהבי 06/08/2016 19:26
  הגב לתגובה זו
  3 0
  הייתי ממליץ לקנות תעודות סל של זהב ושל כורי זהב . לא חסרות תעודות טובות . הסיבה היא סכנת הקריסה ההולכת וגוברת ככל שהמדדים והמניות עולים לשיאים בלתי הגיוניים תוך התעלמות המשקיעים מהיחס השלילי בין הרווחים של החברות לעומת ערך המניות שלהם , תופעה שהרבה שנים לא הייתה . הפד מפחד להרים את הריבית בגלל החוב האדיר של 40 טריליון דולר של ממשלת ארצות הברית והריבית האפסית ממשיכה לפמפם את השוק בכסף זול . עד מתי ? זאת בועה ללא ספק שתתפוצץ לבסוף .
  סגור
 • 1.
  אני ניזהר רק מאנליסטים שממליצים ומזהירים לפי אינטרסים
  שמטוב 06/08/2016 10:12
  הגב לתגובה זו
  3 1
  של אילו שהם עובדים למענם. הכותב טוען שיש באופן קבוע עליות בחצי ראשון של השנה וירידות בחצי השני של השנה. אבל מה ? הוא לא מביא שופ הוכחה. שיביא גרפים מה קרה ב- 5 השנים האחרונות בתור הוכחה, אחרת לא מאמין. הזרימה לשוק הסחורות יכולה לבטא חוסר אימון במה שקורה בשוק הפיננסי של חברות. בורחים לשוק שמרני ויציב יחסית: למטבע זר טוב, לאגות חוב ממשלתיות, , לנדל"ן, לסחורות יסוד. אני הייתי בורח עכשיו לסחורות שיש להן סיכוי לעלות או לפחות לא ליפול חזק.
  סגור
 • תפסיק לקרוא כותרות
  משה 06/08/2016 22:57
  הגב לתגובה זו
  0 2
  הם יעשו לך שטיפת מח.
  סגור