סקר ה-ADP: תוספת המשרות ביולי הייתה גבוהה מהצפוי בארה"ב

 |  (1)
נשר אמריקני, צילום: Getty images Israel
תוספת המשרות במגזר הפרטי ממשיכה להיות גבוהה בארה"ב. כך מצביע סקר ה-ADP שפורסם היום אחר הצהריים בניו יורק. התוספת שנרשמה בחודש יולי הגיעה לכדי 179 אלף משרות חדשות, כאשר צפי השוק עמד על 170 אלף בלבד. בתוך כך כמות המשרות שנוצרה בחודש יוני שודרגה לכדי 176 אלף. סקר ה-ADP הוא נתון התעסוקה החשוב ביותר טרם יתפרסם הנתון הרשמי של משרד העבודה האמריקני ביום שישי הקרוב. 
סקר ה-ADP הציג תמונה בלתי אחידה שיש ואמורה להדאיג את מקבלי ההחלטות בארה"ב. על פי הסקר, סקטור השירותים הוסיף בחודש יוני 185 אלף משרות חדשות, זאת בעוד תחום הקמעונות הציג ירידה בכמות המשרות של ששת אלפים מקומות. תחום הבנייה והתשתיות הציג תמונה דומה של איבוד משרות. תחום הייצור הציג עלייה של ארבעת אלפים משרות. 
ביום שישי הקרוב, כאמור יתפרסם דו"ח התעסוקה הרשמי לחודש יולי. הדו"ח אמור להציג המשך התחזקות של שוק העבודה האמריקני עם תוספת משרות בשוק הפרטי של 170 אלף משרות ותוספת משרות של 180 אלף באופן כולל (בניכוי עבודות חקלאות). נזכיר כי חודש יוני היה חודש בריא בשוק התעסוקה בארה"ב עם תוספת של 287 אלף משרות. 
חלק מהכלכלנים משתמשים בסקר ה-ADP לווסת את הצפי שלהם לגבי נתוני התעסוקה, אם כי הזמן הקצר בין פרסום שני הנתונים מקשה על כך. כמו כן מחר תתפרסם כמות התביעות החדשות לדמי אבטלה בשבוע האחרון וזו תציג מבט נוסף על שוק העבודה לגבי השבוע האחרון של יולי.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מופנה לכתב ולכל מי שהצליח להבין
  וילאו 03/08/2016 16:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  "תוספת המשרות במגזר הפרטי ממשיכה להיות גבוהה בארה"ב".,איזה משרות הפנויות,?!נא לפרט.
  סגור