פולקסווגן קרובה להסכם עם ממשלת ארה"ב - תשיב חצי מיליון מכוניות למוסכים

 | 
הפיצוי בסכנה?
חברת המכוניות פולקסווגן קרובה לחתימה על הסכם עם המשרד לאיכות הסביבה בארה"ב שבמסגרתו תשיב 500 אלף מכוניות שייצרה למוסכי החברה. מדובר במכוניות אשר מהנדסי החברה רימו לגבי רמת זיהום האוויר שלהם על ידי התקנת תוכנה שתדווח נתונים שקריים בבדיקות הטכנולוגיות. פרשה שכונתה בשנה שעברה כדיזל גייט. 
במידה ופולקסווגן אכן תחתום על ההסכם המיועד, מממשלת ארה"ב ככל הנראה תסכים להקטנת הפיצויים כפי שסכומו בחודש שעבר. על פי מארי ניקולס נציגה ציבורית בוועדת זיהום המכוניות שבקליפורניה, "בחודש האחרון ניכר שינוי של ממש בגישה של הנהלת פולקסווגן והם נאותים יותר לשתף פעולה". 
מניית פולקסווגן (סימול: VOW) עולה היום בשיעור של 1.29% במסחר האירופי . שנה לאחור המנייה מציגה ירידות של יותר מ-34%.
אותה ניקולס טענה כי זיהומן של מכוניות פולקסווגן אשר היו חלק מהתרמית יכול לרדת עד בכדי 90% במידה והחברה תאות להשיבן אל המוסך לטיפול מחודש. אמנם אין מדובר בשיפור מוחלט, אך ודאי שמכוניות אלו יוכלו להשתלב במערך המכוניות האמריקני.
בחודש שעבר פולקסוואגן הגיעה לכדי הסכם לפצות את ממשלת ארה"ב ולקוחות החברה בסכום של 15 מיליארד דולר. במסגרת ההסכם החברה תאפשר אופציית החזרה, של רכבי פולקסווגן הפגומים למוסכי החברה. על פי ניקולס רובן של המכוניות מאת פולקסווגן בארה"ב יכולות לשוב למוטב על ידי החברה, מה שמקטין באופן ממשי את הפיצויים המוזכרים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה