כמות המזומנים בארה"ב הגיעה לשיא של כ-15 שנים - יותר אמריקנים מעדיפים השקעה במזומן ובנדל"ן

 | 
השטר הירוק
לאחר ה-Brexit, שתחילה הביא עמו תנודתיות עצומה בשווקים, שלאחר מכן המשיך לראלי מרשים שדחף את ה-S&P 500 ואת הדאו ג'ונס לשבור את שיא כל הזמנים, מנהלי הקרנות מקטינים כעת את רמת הסיכון.
ה-S&P 500 זינק כ-8.5% מאז השפל שלאחר משאל העם בבריטניה, אך הדבר לא הרגיע את המשקיעים המקצוענים. רמת המזומנים כעת עומדת על 5.8% מתיקי ההשקעות, מדובר בתוספת של נוטץ' אחד מחודש יוני, וברמה הגבוהה ביותר מאז נובמבר 2001. כך על פי הסקר האחרון של מריל לינץ' - חטיבת ניהול ההון של בנק אוף אמריקה.
כאמור, רמת הפחד בשווקים עולה בזמן שהמשקיעים מאמינים שהתנאים הפיננסים העולמיים מתהדקים, זאת למרות שיש כמעט 12 טריליון חוב שלילי מניב ברחבי העולם ובזמן שהבנק המרכזי האמריקני לא צפוי להעלות את הריבית בזמן הקרוב.
יותר מנהלי קרנות בארה"ב מאמינים כי אפשרות ה-'הליקופטר-מאני' אכן יצא לפועל, כאשר 39% ממנהלי הקרנות מאמינים שהדבר אכן יתחרש, זאת לעומת 27% בלבד שסברו כך בחודש יוני.
בקרב הציבור האמריקני, בדו"ח שפרסם אתר Bankrate, באופן מפתיע, 54 מליון אמריקאים מעדיפים השקעות במזומן לטווח הארוך. בסך הכל, כ-25% מהאמריקאים העדיפו השקעה בנדל"ן, כאשר השקעה במזומנים הינה האופציה השניה עם 23%, ואילו מניות ומתכות יקרות הינם האופציה השלישית והרביעית עם 16% כל אחת, כאשר 5% בלבד מהאמריקאים מעדיפים השקעה באג"ח.
על פי האנליסט הראשי של Bankrate "השקעות במזומן מתאימים להשקעות לטווח הקצר, אך הם לא מותאמים להשקעות לטווח הארוך. ההחזר להשקעות במזומן לעיתים קרובות נמוך מרמת האינפלציה, כך שכוח הקניה של המשקיעים למעשה נשחק".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה