דו"ח סנטימנט בוני הבתים הציג ירידה בארה"ב ופרסם הערה שעשויה לעניין את יילן

 |  (2)
פועל בניין, צילום: Getty images Israel
אחד המדדים העיקריים בסקטור הבנייה הצביע היום על החלשות של מומנטום הצמיחה בארה"ב. מדד שוק הדיור של איגוד הבנאים (NAHB) הציג ירידה לכדי 59 נקודות מ-60 נקודות בהם נמצא בחודש הקודם. 
מצבו הטוב יחסית של שוק הנדל"ן בארה"ב, בכל הנוגע לביקוש (עלייה במחירים) והיצע (עלייה בהתחלות הבנייה) גרם למדד איגוד הבנאים להיסחר ביציבות בחודשים האחרונים. החודש כל שלושת הסעיפים שמרכיבים את הסקטור הציגו החלשות. 
מדד המצב הנוכחי של תחום הנדל"ן ירידה לכדי 63 נקודות ומדד מצב התעשייה לחצי השנה הקרובה ירד לכדי 66 נקודות. כמות הביקוש ומהירות החלפת הידיים של הבתים ירדה לכדי 45 נקודות. כל קריאה אשר ניצבת מעל ל-50 נקודות מצביעה על שיפור בתחום. 
דובר האיגוד טוען כי בסתיו הקודם הבטחון בתעשייה הגיע לשיא של עשר שנים, אך מאז נרשמה ירידה בתחום. התאזנות הבטחון מתאימה להתאוששות האיטית של הסקטור בשנים האחרונות. 
הערה מעניינת נוספת נוגעת לכך שהאיגוד טוען כי קשה לו למצוא עובדים רבים בכדי להגדיל את הפעילות בעבודה. אמירה זו מופיעה ברקע להמשך הירידה בשיעור המובטלים בארה"ב ועלייה במשרות הפתוחות.
בתוך כך ניתן להעריך כי בקרוב נחזה בתהליך של עליית שכר במדינה שבאופן עקיף עשוי לתרום לעליית מחירים ולתמיכה בהעלאת ריבית. ראש הבנק המרכזי ג'נט יילן התבטאה לא אחת כי הבנק מאמין שבקרוב ירשם עליית מחירים בארה"ב והאינפלציה תגיע לרמה ההיסטורית שלה בשיעור של 2% בשנה. 
 

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  איך אתם צופים עליית שכר מהעבודה
  חלם 18/07/2016 17:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  שלאנשים אין כסף לשלם עבור המוצר? אמריקאים מעופפים?!
  סגור
 • לכן זו בועה
  עצבני 19/07/2016 00:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שכר העבודה לא מצדיק את העליה בנכסים הפיננסים
  סגור