לאחר הברקזיט: הבריטים במירוץ אחרי דרכון אירופי

 | 
לא להאמין
תקופה קשה על השגרירויות הזרות בלונדון. יותר משבועיים לאחר ההודעה על ה"ברקזיט" ונציגי השגרירויות הזרות באירופה מדווחות על כך שנרשם זינוק בהתעניינות הבריטים לגבי האפשרות שלהם להוציא דרכון אירופי נוסף. נזכיר כי על פי תוכניות האב של בריטניה ואלו שאושרו במשאל העם, בריטניה אמורה לעזוב את האיחוד האירופי בשנת 2018.
על פי נציגי השגרירות בגרמניה, אל השגרירות מופנות כ-200 שיחות מדי יום מאז תוצאות משאל העם. מדובר על עלייה של פי עשר מהתקופה שקדמה למשאל העם. בימים אלו, טענת הדוברים היא כי השיחות ירדו לכדי כ-100 שיחות ביום. 
המצב בשגרירות איטליה אף חמור יותר. אל השגרירות מגיעות כ-500 שיחות ביום. כאשר כל השיחות נוגעות לאפשרות להנפקה של דרכון איטלקי לאזרחי בריטניה. על פי דובר השגרירות האיטלקית, בעבר קצת השיחות לשגרירות היה עשר שיחות בשנה. גם בשוודיה המצב דומה כאשר בשלושת השבועות האחרונים כמות בקשות לדרכונים זינקה פי שש. 
אך הבקשות של הבריטים אינם נעצרות רק במערב או צפון אירופה. גם שגרירויות פולין והונגריה חוות עלייה משמעותית בפעילות. מאז משאל העם הגיעו 350 מיילים לשגרירות פולין מצד בריטים ששאלים על התהליך לקבלת אזרחות זרה.  הונגריה מצדה טיפלה "רק" ב-350 זכאים בשלושת השבועות האחרונים. 

הבקשות לדרכון זר יאפשר לאזרחי בריטניה להמשיך וליהנות מיתרונות האיחוד בכל הנוגע למעבר חופשי של סחורות ושירותים. מעבר שבריטניה נהנתה ממנו עדיין. אין זה מוסדר עדיין מה יהיו הסכמי הסחר החדשים של בריטניה עם שאר היבשת לאחר עזיבתה את האיחוד. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה