מאקרו בכותרות: זה הנתון שגרם לשינוי ממונטום היום בניו יורק

 | 
סיבוב פרסה
שינוי מומנטום נרשם היום ממש בטרם פתיחת המסחר בוול סטריט. זאת כאשר החוזים עברו מירידות בשיעור של 0.2% לכדי עליות של עד 0.15% (דאו ג'ונס). ברקע לשינוי הכיוון התפרסם מדד המכירות הקמעונאיות בחודש יוני. המדד הציג עליה בשיעור של 0.6% לאור הזינוק ברכישה של האמריקנים ברשתות האון ליין באינטרנט. 
הצריכה המקומית בארה"ב מרכיבה כשני שליש מהתוצר הכלכלי. ברבעון הראשון של השנה התוצר צמח ב-1% בלבד והצפי הוא שעלייה בצריכה המקומית לצד הגדילה בייצור תגרום לתוצר לצמוח בקצב גבוה יותר ברבעון השני. 
מדד המכירות הקמעונאיות הציג גם עלייה במכירות של חניות לציוד ביתי וציוד גינה שעלו בשיעור של כמעט 4% בחודש יוני. מדובר בעלייה החדה ביותר מאז שנת 2010. נתון זה מגיע ככל הנראה מהעלייה ברכישת הבתים שמתרחשת השנה בארה"ב. שוק הנדל"ן האמריקני ממשיך להציג עלייה יציבה בנתוני ההיצע והביקוש למרות התנודתיות הכללית שמאפיינת את הכלכלה. 
לצד המכירות הקמעונאיות פורסם גם מדד המחירים לצרכן בחודש יוני. המדד הציג עלייה בשיעור של 0.2% בחודש האחרון. מדובר בעלייה נמוכה יותר מהצפי שנאמד בשיעור של 0.3%. עליית מחירים נמוכה מהצפוי מעכבת את העלאת הריבית על ידי הבנק המרכזי בארה"ב.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה