נציג מועצת הפד': "השווקים מוכנים להשלכות הברקזיט"

 |  (1)
מנסים להרגיע
האם הפד' מתכנן תמריץ לשווקים? דניאל טארולו נציג הבנק המרכזי האמריקני טען היום כי השווקים מוכנים להשלכות הברקזיט. נזכיר כי דבריו של טארולו נאמרים לאחר שבימים האחרונים נרשמת ירידה חדה בתשואות האג"ח האמריקני הממשלתי. זאת מתוך חיפושם של המשקיעים אחר השקעות בטוחות ורצון להקטין את החשיפה לסיכון. 
לטענתו "אין איש יודע כמה זמן ייקח לאנשים להחליט שההשפעות של הברקזיט הסתיימו. השפעות אלו יקטנו עם הזמן". דבריו נאמרו בראיון לוול סטריט ג'ורנל.
התזמון של הראיון מגיע מספר שעות (21:00 שעון ישראל) לפני פרסומי הפרוטוקולים של ישיבת הפד' לחודש יוני האחרון בו הוחלט להותיר את הריבית על כנה. נזכיר כי גם הפגישה האחרונה נעשתה ברקע לחששות לקפאון יחסי בשוק העבודה לאחר שתוספת המשרות לחודש מאי הסתכמה ב-38 משרות בלבד.
עתה לצד החששות לגבי קפאון בכלכלה האמריקנית נוסף גם הסיכון למיתון כלכלי שנובע מהברקזיט. סגן הפד' פרופ' סטאנלי פישר התראיין בסוף השבוע שעבר וטען כי ככל הנראה זה יהיה הנושא המרכזי בו ידונו בפגישה הבאה שתערך החודש. ראש הפד' ג'נט יילן כבר טענה בעבר כי החלטה על הברקזיט תגביר באופן משמעותי את אי הוודאות לגבי כיוון הכלכלות. עתה מענין יהיה לדעת האם הפד' יתמוך בפעולה אקטיבית בכדי להגדיל את אותה הודאות. 

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  תעשו מה שטוב לכלכלה ולא מה שטוב לטייקונים בשוק ההון
  הצלף 06/07/2016 17:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תתחילו לעלות ריבית דחוף!!!!!
  סגור