חוששים מהתנודתיות בשווקים? לא תאמינו במה סיטי ממליצים לכם להשקיע

 |  (3)
לא תאמינו
בתקופות משבר ותנודתיות גבוהה בשווקים, נרשמת לרוב נהירה של משקיעים אל עבר מתכת הזהב. מתכת זו לרוב נעה כנגד שוק המניות. לדוגמא, ביום ההכרזה על הברקזיט (עזיבתה של בריטניה את האיחוד) מחיר הזהב טיפס תוך מספר שעות בשיעור של 5.2% בעוד השווקים פשוט התמוטטו.
לזהב קיימים מתנגדים רבים. חלק מהמשקיעים רואים בו השקעה חסרת תכלית כאשר מדובר בהשקעה במתכת שכמעט אינה בעלת שימוש תעשייתי. לכן זו אינה נעה בספקטרום של היצע וביקוש אלא בעיקר מנטייה של תנועה נגד השווקים. מאידך הטיעון הזה לא יכול לשנות את העובדה שהזהב נסחר במחיר שגבוה כמעט בשיעור של 30% ממחירו בתחילת השנה הנוכחית.
מחלקת המסחר של סיטי פנתה היום למשקיעים אשר רוצים לגדר את תיק ההשקעות שלהם על ידי הזהב וטענה כי יש לה פתרון טוב יותר. בסיטי טוענים שההשקעה בזהב השחור הינה עדיפה על פני השקעה בזהב המסורתי. כלומר השקעה בנפט עדיפה לאורך זמן כגורם מגדר.
הסיבה על פי סיטי טמונה בכך שאמנם זהב עולה בתקופות של בהלה שווקים, אך לאורך זמן הוא מציג תשואת חסר אל מול השווקים והמשקיעים הרי אינם יודעים מה יהיה עתיד השווקים. השקעה בנפט הינה גמישה יותר ומתאימה גם לתקופות בהם לא ברור לאן השוק פונה וגם הוא כמו הזהב מגן מפני תרחישים של אינפלציה. התרחיש היחיד בו עדיף הזהב על פני הנפט הוא בתרחיש של התמוטטות של הכלכלה הגלובאלית. 
הנפט עצמו נסחר קרוב ל-50 דולרים מאז ההודעה על הברקזיט. בפברואר האחרון הנפט הגיע לשפל של יותר מעשור כאשר נסחר במחיר של 27 דולר.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  מודיעין
  ששון 06/07/2016 09:33
  הגב לתגובה זו
  0 1
  מה בתכנית ? התחלת קידוח בקליפורניה תכנית עבודה לקידוח נפט קידוח גיא. מציאת מפעיל ושותף לקידוח דניאל מזרח ומערב. עוד נכונו לנו הפתעות רבות הצלחה למחזיקים ככל שהזמן עובר אנשים מתחילים להפנים את גודל הפוטנציאל שבחברת מודיעין .
  סגור
 • 2.
  ולכן הזהב פחות טוב מהדלק שצלל וגרם לאנשים להתרסק???? (ל"ת)
  היי 05/07/2016 21:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  "לא תאמינו"...מי ישמע המליצו להשקיע באופיום...
  תפאנו בוצ'קם 05/07/2016 21:03
  הגב לתגובה זו
  1 0
  "לא תאמינו"....
  סגור