שר האוצר של ארה"ב, ג'ק לו: "יציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי תהווה רוח נגדית לכלכלת ארה"ב"

 |  (2)
ברקזיט
שר האוצר של ארה"ב, ג'ק לו, אמר בראיון לאתר הכלכלה CNBC כי הזעזוע בשווקים בעקבות תוצאות משאל העם בבריטניה (Brexit) לא נראה כמו תחילתו של משבר כלכלי. האתגר עבור מנהיגי העולם הוא ליצור יציבות בשווקים ולעודד צמיחה, אם כי הוא הודה כי יציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי תהווה רוח נגדית לכלכלת העולם ולכלכלת ארה"ב. יחד עם זאת, לו אמר כי בסך הכל, כלכלת ארה"ב מתפקדת "דיי טוב". הוא גם הביע ביטחון כי ממשלות בריטניה, אירופה וארה"ב יצליחו לנווט דרך הקשיים שעשויות להיווצר בעקבות הברקזיט.
לדברי לו, בעוד שההשפעה בשווקים הפיננסים מההצבעה בעד עזיבת האיחוד האירופי הייתה חדה, עד כה היא התנהלה בצורה מסודרת יחסית. לטענתו, אילו המצביעים בבריטניה היו מצביעים עבור הישארות באיחוד האירופי, הדבר היה עדיף לכלכלת העולם וליציבות הגיאו-פוליטית.
לו התייחס לשוק המט"ח, ואמר כי הוא ניצב בפני "רגע תנודתי במיוחד" בעקבות צמיחה לא מאוזנת מסביב לעולם, והדגיש כי הוא צופה בשערי החליפין מקרוב. "התערבות חד צדדית תפגע ביציבות" לו, חזר ואמר כי הוא מאמין שדולר חזק מעיד על כלכלה אמריקאית חזקה, וכי דולר חזק משרת את האינטרס האמריקני.
למרות הקריסה במניות הבנקים, אשר פגעו קשות באינטרסים בריטיים, ובפרט הגדילו את הדאגות ואיי הוודאות בנוגע לשיבושים בהשקעות. יחד עם זאת, לו הוסיף כי הבנקים האירופאיים "מצוידים טוב יותר" להתמודדות עם Brexit לעומת מה שהיו בשנת 2008. בהערות שהכין לו לקראת וועדת Bretton Woods אמר: "אנו מכבדים את החלטתם של מצביעי בריטניה, ונעבוד בצמוד עם לונדון, בריסל, ושותפים בינלאומיים אחרים על מנת להבטיח יציבות כלכלית מתמשכת, ביטחון ושגשוג באירופה ומסביב לעולם". וועדת Bretton Woods מורכבת מאנשי עסקים בכירים ומנהיגים מארגונים ללא מטרות רווח, מהעולם הפיננסי והאקדמי. "ככל שאנו מתקדמים, חשוב להדגיש כי לקובעי המידיניות בבריטניה, באירופה ובעולם כולו יש את הכלים הדרושים לא רק לתמוך ביציבות פיננסית, אלא גם לקדם צמיחה כלכלית". לו הוסיף כי בעקבות התוצאות המפתיעות מבריטניה, בארה"ב חייבים לזכור את חשיבות של הנהגתה בכלכלה העולמית.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  יפה שהם יודעים לכבד אתהחלטתהעם הבריטי. נקווה שיכבדו גם
  צביעות 27/06/2016 23:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  את החלטות העם היהודי
  סגור
 • 1.
  לוחמה פסיכולוגית
  יצחק 27/06/2016 20:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יפה
  סגור