ארה"ב: התביעות לאבטלה ירדו ל-278 אלף בלבד בשבוע האחרון

 | 
חזרה לשגרה
נתון חזק בארה"ב: התביעות לדמי אבטלה במדינה ירדו השבוע לכדי 278 תביעות בלבד. מדובר על ירידה של 16 אלף תביעות מהנתון שהתפרסם בשבוע שעבר. זו הפעם הראשונה שבה נרשמת ירידה בתביעות, לאחר שלושה שבועות רצופים בהם נרשמה עלייה בתובעים האמריקניים. נזכיר כי בשבוע שעבר התביעות היו גבוהות יותר משמעותית מצפי השוק והציגו את הכמות הגבוהה ביותר של תובעים מזה 14 חודשים. 
מדובר על התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב אשר מצביעות על הדינמיקה בשוק התעסוקה האמריקני. על פי כלכלנים בתחום, בשוק התעסוקה האמריקני, כל קריאה של תביעות אבטלה חדשות, בכמות הנמוכה מ-300 אלף, מעידה על התחזקות של שוק התעסוקה. השבוע היה השבוע מספר ה-62 ברציפות שבו נרשמה ירידה בתביעות, רצף שלא נרשם כמותו מאז שנות ה-70 בארה"ב. 
הדיווח על התחזקות שוק התעסוקה בארה"ב מצטרף לדיווח על התחזקות בשוק הקמעונות והנדל"ן במדינה. כל אלו מצביעים על כך שהצמיחה בכלכלה האמריקנית צפויה להציג צמיחה גבוהה יותר ברבעון השני של השנה אל מול הרבעון הראשון שהסתכמה ב-0.5% בלבד. 
חולשה בתחום הייצור
לצד הדיווחים החיוביים, עדיין קיימים סימנים על כך שתחום הייצור במדינה מתקשה להציג השנה את אותם הנתונים בשנה שעברה. מדד הייצור של פילדלפיה לחודש אפריל הציג ירידה במדד לעומת צפי של השוק לעליות. נציין כי זה החודש השני ברציפות שבו המדד רושם ירידות והחמישי מתוך שש הקריאות האחרונות (!) 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה