המיליארדר מארק קובן: "וול סטריט תצנח במידה וטראמפ יבחר"

 |  (8)
מזהיר את השווקים

חצי שנה לבחירות בארה"ב, המועמד הרפובליקאני דונאלד טראמפ ממשיך לצמצם את הפער במירוץ לנשיאות מול מי שככל הנראה תהיה נציגת המפלגה הדמוקרטית - הילארי קלינטון. למעשה, סקר שפורסם ברויטרס בשבוע שעבר הציג כמעט שיוויון בין השניים כאשר הפער נבינהם יכול להיות מוגדר כטעות סטטיסטית.

לאור התעצמותו של טראמפ החלו להתגבר הקולות בתקשורת האמריקנית על ההשלכות שעשויות להיות לנצחונו של טראמפ במירוץ ולנצחונו במירוץ. היום, התראיין המילארדר מארק קובן ב-CNN MONEY וטען שלבחירתו של טראמפ יהיו השלכות נוראיות על וול סטריט. קובאן הוזכר בעבר כמתמודד שירוץ מול טראמפ באופן עצמאי וישמש כאלטרנטיבה שפויה יותר למפלגה הרפובליקאנית.
לדברי קובאן טרמאפ מפתיע ברמת הבורות שלו בנוגע לנושאים מסוימים לאור העבר העסקי העשיר שלו. להלן חלק מדבריו: "לנוכח נסיונו, הייתי מצפה שתהיה לו השקפה עמוקה וראייה יחודית על תחומים כמו הכלכלה הלאומית, הגירה ושוק התעסוקה וזה פשוט לא קרה. זה נראה כי הוא לא באמת לקח את הזמן להעמיק בנושאים. העמימות הזו שטראמפ מציג היא הדבר הכי גרוע לוול סטריט". 
קובאן הוסיף: "אם הוא לא יציג עמדה מגובשת על השקפותיו, וול סטריט תציג תיקון חד במדדים (...) התיקון הזה יכול להגיע לכדי 20% ואף גרוע מכך. הוא לא מציג אג'נדה כלכלית ברורה אך הוא מצביע בכיוון הכללי על בידוד של ארה"ב מול העולם, בעולם שהתרגל לעבוד גלובאלית".
מארק קובן הינו מיליארדר, יזם ואיש טלוויזיה אמריקני. בין היתר הוא בעל קבוצת הכדורסל דאלאס מאבריקס, לאנדמארק וחברת הפקת הסרטים מגנוליה. הוא שימש בדומה לטראמפ כשופט בתוכנית מיזמים "שארק טאנק". 


 

תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  וול סטריט
  אמיר 18/05/2016 14:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא משנה מי יהיה נשיא ארה״ב - בורסה יירד בכל מקרה , כי היא עומדת גבוהה ביחס לנתוני כלכלה ולציפיות עתידיות . אלא יהיה יותר נוח לעסקנים ליחס נפילתה לטראמף , כי הם ברובם דמוקרטים .
  סגור
 • 6.
  עדיף טראמפ בלי בורסה מאשר מוסלמים כובשים את העולם
  מבהיל סדרתי 18/05/2016 09:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בוא תפחיד אותנו אנחנו רועדים...
  סגור
 • 5.
  לו יהי
  בר 18/05/2016 08:01
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כל מה שמדאיג אותך זה מי ישרת את ההתעשרות שלך לא מי שידאג לשוויון כלכלי אני מאחל הצלחה לטראמפ ושהבורסות יפלו
  סגור
 • 4.
  טראמפ יגמול את הבורסה מסם הדולרים המודפסים
  שמטוב 18/05/2016 04:16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  העשירים הארצות הברית הם אילו שהרוויחו מסם ההדפסות של דולרים. הם חוששים שטראמפ יפסיק זאת ויעבור לכלכלה שפויה שמבוססת על ייצור מוצרים אמיתיים ולא על ייצור מוצרים מדומים של גילגול כספים. יתכן שיסורי הגמילה מסם הדולרים המודפסים יגרמו לנפילת הבורסה, אבל לא יהיו נזקים גדולים מדי. בוודאי הנזקים יהיו קטנים מנזקים שיתרחשו מהתמוטטות הבורסה על ידי סחרור אינפלציוני שיבוא כתוצאה ממנת יתר של סם הדפסות הדולרים. טראמפ יכול לחוקק חוקים דחיית פרעון חובות לגבי עסקים שהם בריאים דיים.
  סגור
 • 3.
  אולי טראמפ הוא בור אבל אובמבה היה פחדן וזה נורא (ל"ת)
  משה ראשל"צ 17/05/2016 23:41
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  טראמפ מושקע במניות אז הם לא יפלו נקודה אל תפחיד אותי (ל"ת)
  משה ראשל"צ 17/05/2016 23:40
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  על קלינטון שהרסה את מניות הביו. (ל"ת)
  הוא עדיף 17/05/2016 21:42
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • היא לא הרסה כלום. אם מניות הביו היו מנופחות
  שמטוב 18/05/2016 04:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אין שום סיבות להשאיר אותן מנופחות. תרופות גנריות צריכות להימחר בזול כי לא הושקעו בהם כספי פיתוח, היו חברות חמדניות שמכרו תרופות גנריות במחירים שערורייתים, לא צריך לבכות על מצבן של החברות החמדניות, התרופות הגנריות ימכרו בין כה וכה.
  סגור