גוגל עשויה לעמוד בפני תביעה משפטית נוספת מצד האיחוד האירופי

 | 
חוסר תחרות
חברת אלפאבת (סימול: GOOG) עומדת בפני תביעה משפטית נוספת, הפעם לאחר שהאחראית על התחרות החופשית באיחוד האירופי אמרה כי היא עשויה לפתוח תביעה שלישית כנגד ענקית החיפוש גוגל, כשהפעם עיקר הטענות הן כנגד חוזי הפרסום של החברה. גוגל כבר מנסה לעדוף ממנה שתי תביעות אחרות של האיחוד האירופי, אחת כנגד תוצאות החיפוש, והשניה בעניין מערכת ההפעלה הסלולארית - אנדרואיד.
לפי האתר הכלכלי בלומברג, האחראית על מדיניות התחרותיות החופשית באיחוד האירופי, מארגרט וסטגר, אמרה כי מחלקתה בוחנת כעת את שירותי הפרסום של גוגל וכי היא מקווה שהמסקנות יתקבלו בהקדם. הוועדה החלה לחקור את גוגל לראשונה בשנת 2010 כשהיא בוחנת את שירותי הפרסום של החברה (AdWords) שהינו מוצר הפרסום העיקרי של גוגל והמקור המרכזי של ההכנסה שלה. החקירה אז הוקפאה, אך לאחרונה וסטינגר החליטה לפתוח אותה מחדש השנה. האיחוד האירופי יכול לקנוס את גוגל עד לגובה של 10% מהמכירות הגלובאליות של החברה, כלומר עד לגובה של 7 מיליארד דולר.
גוגל מצידה הכחישה את כל ההאשמות, והעלתה הילוך בהקשר למאמצי הלוביסטים בבריסל, החברה הוציאה כ-4.5 מיליון דולר במאמציה להשפיע על קביעת המדיניות באיחוד האירופי בשנת 2014, כפי שהציגה החברה בדו"ח השקיפות שלה, כלומר, גידול של פי שלוש מהוצאותיה במהלך שנת 2013. 
נזכיר כי ביום שישי האחרון עקפה חברת גוגל את חברת אפל מבחינת שווי שוק, וכעת גוגל מוגדרת כחברה בעלת שווי השוק הגדול בעולם. עוד נזכיר כי לפי פחות מחודש פרסמה החברה את דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של שנת 2016, כאשר החברה פספסה את תחזיות האנליסטים. לכתבה המלאה לחץ כאן.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה