חברי הוועדה הפדרלית לשוק הפתוח מדברים בנוגע להעלאת הריבית

 |  (3)
פדרל ריזרב, צילום: Getty images Israel
אסתר ג'ורג', נשיאת הפד של קנזס סיטי, טוענת כי שער הריבית נמוך מדי למצב הכלכלה הנוכחי של ארה"ב. ג'ורג' טענה כי היא תומכת בהעלאת ריבית הדרגתית בארה"ב והוסיפה כי שער נמוך מדי עלול לגרום לסיכונים כלכליים. ג'ורג' הינה בעלת זכות הצבעה בוועדה הקובעת את מדיניות הפד', והייתה היחידה שהצביעה בעד העלאת הריבית כבר באפריל.
לדברי ג'ורג': "אני תומכת בתיקון הדרגתי בשער הריבית בטווח הקצר לקראת רמה יותר נורמטיבית, אבל, לדעתי, השער הנוכחי נמוך מדי בשביל המצב הכלכלי כיום. יש כמעט תעסוקה מלאה ורמת האינפלציה קרוב ליעד המתוכנן של 2%, ולמרות זאת, שער הריבית בטווח הקצר עדיין קרוב לשפל היסטורי".
חברי הוועדה חזו בחודש מארס כי הם צופים להעלות את שער הריבית בשתי פעימות עוד השנה, אך הצהרתם בחודש אפריל אותתה כי הם לא ממהרים לעלות את שער הריבית מהשער הנוכחי. בעקבות הצהרתם של חברי הוועדה, המשקיעים בשוק מצפים כעת להעלאת ריבית רק בחודש דצמבר. פגישת חברי הוועדה הפדרלית הבאה תתקים באמצע חודש יוני.
בהערות נפרדות שהתפרסמו היום, נשיא הפד' בבוסטון, אריק רוזנגרן, אמר כי השוק לא מעריך נכון את יכולת הפד' לעלות את שער הריבית, והמשקיעים פסימיים מדי בנוגע לאיתנות הכלכלה האמריקנית. עוד הוסיף כי על הבנק המרכזי לעלות את שער הריבית אם הנתונים הפיננסים משתפרים לפי התחזיות של הפד', ומסר כי הוא מוטרד מכך ששער הריבית יישאר נמוך לאורך זמן.
נשיאת הפד' של קליבלנד, לורסה מאסטר, טענה כי על הבנק המרכזי להכיר באיי הוודאות שבתחזיות הכלכליות שלו, אבל הדבר לא צריך למנוע ממנו לקבל החלטות מוניטאריות. נזכיר כי הפד' העלה את שער הריבית בחודש דצמבר האחרון, לאחר עשור ללא העלאות ריבית. מאסטר הזהירה כי אסור לחכות זמן ממושך מדי עד להעלאת הריבית הבאה, זאת מכיוון שהמתנה כזו עלולה לגרום להעלאות ריבית אגרסיביים מדי בעתיד.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  הריביות הנמוכות רק מיצרות עוד חובות ועוד חובות.
  אמנון 13/05/2016 09:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמה טיפשים כל הבנקים האלה שגורמים לכולם ליצור חובות, חוץ מזה מיצר רק בועות .
  סגור
 • 2.
  עד הבחירות אולי 0.1 וגם זה בספק (ל"ת)
  טראמפ 12/05/2016 23:16
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 1.
  ההישארות בשקל מסוכנת בדיו ק כמו הנדל"ן
  לוינסון 12/05/2016 22:11
  הגב לתגובה זו
  4 0
  רק טוב לכולנו אמן:}
  סגור