רויטרס: לראשונה במרוץ טראמפ וקלינטון זוכים לתמיכה שווה

 | 
חצי שנה לבחירות
המרוץ מתחמם. בסקר שהתפרסם הלילה ברשת החדשות רויטרס, מתברר כי המועמד הרפובליקאני דונלד טראמפ מצמצם פערים נגד מי שככל הנראה תעמוד ברשות המפלגה הדמוקרטית - הילרי קלינטון. הבחירות נזכיר, יחלו פחות מחצי שנה מהיום. 
לאור אופיו הייחודי בשמי הפוליטיקה האמריקנית וקמפיין הבחירות השנוי במחלוקת, התקשורת האמריקנית מציגה בחודשים האחרונים תמונה שבה לטראמפ אין סיכוי ממשי לזכות בבחירות לנשיאות. אם כי הסקר מהלילה מספר סיפור אחר שבו מצפה לקלינטון מאבק עיקש באיל הנדל"ן והנצחון רחוק מלהיות מובטח.
על פי הסקר, אחוזי התמיכה בטראמפ זינקו בשיעור חד מאז התברר כי הוא המועמד היחידי שנותר לראשות המפלגה הרפובליקאנית. זאת לאחר שמתמודדים אחרים כמו טד קרוז וג'ון קייסי פרשו לאחר שלא נותר להם סיכוי ריאלי לזכות במרוץ. 
שישה חודשים לפני הבחירות הסקר של רויטרס מציג תמונה מאוזנת בתמיכה בין שני המתמודדים. שיעור התומכים בקלינטון עומד על 41% לעומת שיעור התומכים בטראמפ שעומד על 40%. שיעור המתנדנדים עומד על 19%. כמות המשתתפים בסקר הינה 1,289 נשאלים עם טעות סטטיסטית בשיעור של 3%. במילים אחרות הסקר מציג אפשרות לשיוויון בין שני המתמודדים. 
בפוליטיקה בכלל ובמרוץ לנשיאות בפרט, הכל עניין של מומנטום וכרגע נראה שהאחרון נמצא אצל טראמפ. בתוך כך טראמפ רשם תגובה לרויטרס על כך שהוא שמח בתוצאות הסקר וכינה אותן "בכיוון הנכון". קלינטון או נציגיה סירבו להגיב על הסקר. 
בסקר הקודם של רויטרס מתחילת מאי הציג תמונה שבה קלינטון זוכה לתמיכה משמעותית ורחבה בשיעור של 48% מהנשאלים. טראמפ שכה בשיעור של 35%. הירידה בתמיכה של קלינטון משויכת לחולשה שהיא מגלה מול המתמודד הנוכחי מולה על רשות הדמוקרטים - הסנטור מורמונט ברני סנדרס. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה