בנק אוף אמריקה: המוסדיים בארה"ב ממשיכים למכור מניות

מדובר בשבוע ה-14 ברציפות שבו מנהלי ההשקעות הגדולים מצביעים ברגליים על וול סטריט
 |  (3)
גיוסים ופדיונות
המוסדיים בארה"ב ממשיכים לברוח משוק המניות. במכתב שנשלח למשקיעים היום על ידי אסטרטג פיזור ההשקעות של מריל לינץ' (בנק אוף אמריקה) ג'יל קארי, טען האחרון כי השבוע המשקיעים הגדולים המשיכו לצמצם את השקעותיהם בשוק. מדובר בשבוע ה-14 ברציפות. 
בפעם האחרונה שנרשם רצף שלילי ארוך כל כך, זה היה איש שם בשנת 2008 עת המשבר הפיננסי נמצא בעיצומו והיכה בחוזקה בכלכלת ארה"ב. באופן מצרפי, מנהלי הקרנות הנאמנות וקרנות ניהול אחרות מכרו מניות בסך של 2.8 מיליארד דולר בשבוע האחרון.
בשבוע האחרון ה-S&P 500 ירד 1.3%, הירידה החדה ביותר מאז  חודש פברואר. בטרם החלו המדדים במסעם דרומה המדדים התקרבו מאוד לרמות השיא שלהם. גם היום המדדים נחלשים בעקבות החשש להמשך הירידה בקצב הצמיחה בסין. ה-S&P והנאסד"ק יורדים מעל ל-1%.
מבחינה סקטוריאלית נרשמה מגמה מעורבת. הסקטור המדמם ביותר הוא סקטור הרפואה כאשר המשקיעים ממשיכים למכור מניות בתחום לאור החשש שחברות אלו יפגעו בעקבות התקרבות הבחירות בארה"ב והגדלת הרגולציה בתחום. 
הסקטור שהמשקיעים המוסדיים החלו לשוב אליו הוא סקטור התעשייה. על פי מריל לינץ' המשקיעים החלו לזרום לתחום מתוך הרעיון שהסקטור המוזכר הציג את התוצאות החלשות ביותר מבחינת הכנסות ורווחים ברבעון האחרון ולכן יכול להיות שהרע מאחוריהן. 

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  המפולת התחילה. תברחו! (ל"ת)
  דודו מעפולה 03/05/2016 20:00
  הגב לתגובה זו
  4 8
  סגור
 • תברח תברח (ל"ת)
  ברחן 03/05/2016 23:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • עוד לא
  שמואל 03/05/2016 23:49
  הגב לתגובה זו
  1 0
  המוסדיים עוד לא ניקו את המדפים, נשארה עוד סחורה להאכיל את הפריירים!.
  סגור