אקסון מובייל ושברון מפרסמות את הדו"ח ומציגות ירידה דרמטית ברווחים

מניית שברון נחלשת 1.5% בשלב טרום המסחר, מנכ"ל החברה מספק תמונה קודרת לגבי הסקטור
 | 
עונת הדו"חות

עונת הדו"חות של הרבעון הראשון הגיעה היום אל סקטור הנפט כאשר שתיים מן החברות הגדולות ביותר בארה"ב פרסמו את התוצאות שלהן. שתי החברות הציגו ירידה חדה ברווחים אל מול השנה שעברה בעקבות הצניחה במחירי הנפט שנרשמה אשתקד. 

אקסון מובייל הציגה רווחים של 43 סנט מדובר בצניחה דרמטית בשיעור של 65% לעומת הרווחים בשנה שעברה (שהסתכמו בסך של 1.17 דולר למניה). הכנסות החברה הגיעו לכדי 48.7 מיליארד דולר, לעומת ההכנסות בסך של 67.6 מיליארד דולר.
בעיתיות ככל שיהיו התוצאות, צפי המשקיעים היה גרוע יותר עמד על רווח של 31 סנט למניה והכנסות של 48.1 מיליארד דולר. בהתאם לכך, מניית ענקית האנרגיה עולה בשיעור של 0.5% בשלב טרום המסחר. 
מניית אקסון מובייל עלתה כבר בשיעור של 20% מאז השפל השנתי שלה. לטובתה יאמר שהחברה מציגה יכולת מרשימה במניעת הפסדים גם בסביבה מאתגרת. נזכיר כי היכולת הזו לא הרשימה מדי את חברת הדירוג S&P. האחרונה הודיעה השבוע כי לראשונה מאז 1948 היא מורידה את דירוג החוב של החברה מדירוג מושלם לכדי AA לאור הירידה במחירי הנפט והעלייה במינוף החברה. 
לעומת אקסון, שברון כשלה מלהציג רווחים. החברה הפסידה 39 סנט למניה לעומת רווחים של 1.37 דולר למניה אותם הרוויחה ברבעון המקביל אשתקד. הכנסות החברה עמדו על 23.55 מיליארד דולר לעומת 34.56 מיליארד דולר בשנה שעברה. 
על פי רויטרס האנליסטים חזו הפסדים בסך של 20 למניה והכנסות בסך של 21.4 מיליארד דולר. בכדי להתגבר על ההפסדים, מנכ"ל שברון ג'ון ווטסון טען כי החברה חתכה בהוצאות ובהשקעות לשנה הנוכחית. לטענתו, תעשיית פצלי השמן נחלשה באופן מהותי השנה. הצניחה במחירי הנפט בשנתיים האחרונות משויכת לפריחה באותה תעשייה שהגיעה לשיא בשנת 2014. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה