תמרור אזהרה: תכירו את המועמד שרוצה לסגור את וול סטריט

 | 
ברני סנדרס, צילום: United States Congress
שעות ספורות לפני הבחירות לראשות המפלגה הדמוקרטית בניו יורק, המועמד ברני סנדרס התראיין ל-CNN MONEY. סנדרס החליט לקחת צעד קדימה בכל הנוגע להתבטאות כנגד וול סטריט וההתנהלות של הבנקים המרכזיים במדינה. טענתו המרכזית של המתמודד הייתה כי ארה"ב יכולה ליצור עושר ללא מוסדות וול סטריט.
לאורך הקמפיין של סנדרס, הבנקים הגדולים היו המושא העיקרי לביקורת לנוכח התנהלות "חמדנית" ו"מלאת הונאה". אם כי סנדרס החל בשבועות האחרונים בקמפיין לתקוף גם חלק מהתאגידים היצרניים בארה"ב כאשר תקף את תאגיד ג'נרל מוטורס.  
לטענתו למוסדות בוול סטריט יש יותר מדי כוח והדרך להמעיט בעוצמה הזו היא על ידי הקטנת הכח של הבנקים. בראיון סנדרס הזכיר בנקים כמו סיטיגרופ ומורגן סטאנלי. אם כי סנדרס זכה לביקורת לאור העבודה שהוא אינו מציג תוכנית מפורטת לגבי דילול כוחו של הרחוב האייקוני בארה"ב.
סנדרס טוען שצריך לסמן אילו בנקים אמורים להיות גדולים מדי בכדי ליפול ואז להחיל עליהם את מגבלות Dodd Frank ומגבלות Glass Steagall מגבלות שמעיקרן מפרידות בין בנקים להשקעות ובנקים לחסכון). מהראיון נראה כי ההשקפה של סנדרס לגבי וול סטריט הולכת ומסתדרת ומלאת פחות סתירות ונוראית למשקיעים. 
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה