יוצא באזהרה: סיטיבנק חותך את תחזית הצמיחה של ארה"ב

 | 
סיטי בנק, צילום: Getty images Israel
סיטיבנק יוצא היום בסקירה פסימית ביותר כנגד התוצר הכלכלי בארה"ב, תוך כדי שהוא מזהיר מפני הסיכונים לכלכלה המקומית שהפכו ל"מוחשיים מאוד". בכך סיטיבנק מצטרפת לבנקים נוספים דוגמת ברקלי'ס ומורגן סטאנלי אשר הורידו בחודשיים האחרון את תחזית הצמיחה של ארה"ב להמשך השנה. 
ראש מחלקת המחקר של סיטיבנק כתב בסקירה שחולה היום ללקוחות כי "קיים מרווח קטן שבו הכלכלה כן תוכל להפתיע, אך הסיכונים הפכו ברורים מאוד לתפקוד הכלכלה והחלשתה". מתוך כך, הורידו בבנק את תחזית הצמיחה של הכלכלה האמריקנית לכדי 0.9% ברבעון הקרוב ו-1.7% לשנה הקרובה. טווח אשר רחוק באופן משמעותי מיעד הצמיחה השנתי של הבנק המרכזי בארה"ב שעומד על 3%. 
לטענת הבנק הצמיחה המאכזבת לא תגרום לזעזוע משמעותי בתחום שוק התעסוקה האמריקני. שיעור האבטלה במדינה אמור להמשיך ולרדת לכדי 4.7% עד סוף השנה הנוכחית ולהגיע לתעסוקה מלאה בשיעור אבטלה של 4.5% באמצע שנת 2017. גם לגבי האינפלציה בסיטיבנק סירבו להיות אנשי בשורות. לדבריהם זו אמורה להיוותר נמוכה ומתחת ליעדו של הבנק המרכזי. 
הסוכרייה שבסיטיבנק סיפקו למשקיעים נוגעת להעלאת הריבית. לדברי הבנק, הם צופים העלאת ריבית יחידה בלבד השנה - ככל הנראה בספטמבר. זאת, במידה ולא תירשם סערה נוספת בשווקים כאשר זו עלולה לדחות את העלאת הריבית לדצמבר או לשנה הבאה. נזכיר כי תחזית הבנק בתחילת השנה הייתה כי הוא יעלה את הריבית בין 3 ל-4 פעמים בשנה הנוכחית. מאז השתנתה התחזית ל-2 העלאות לכל היותר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה