הענקית האמריקנית שנופלת 6% ב'טרום' לאחר הדו"חות

הזדמנות כניסה?
ענקית ההנעלה וההלבשה האמריקנית נייקי (סימון: NKE) פרסמה אתמול (שלישי) את דו"חותיה הכספיים לרבעון השלישי לשנה הפיסקאלית שלה (רבעון רביעי של 2015), ובהם הציגה רווח של 55 סנט למניה, גבוה מהציפיות שעמדו על 49 סנט למניה. מעבר לכך, נייקי גם רשמה גידול דו ספרתי במכירות שלה, (בנטרול השפעת הדולר) בכל אזור שבו היא פועלת. ועם זאת, המניה צללה במסחר המאוחר בניו-יורק בכמעט 6%, והיא בדרך למחוק את העליות שרשמה בשבוע האחרון.
אז מה בכל זאת שלילי בדו"חותיה של נייק, שהביא לנפילת המניה במסחר המאוחר? ראשית, סך כל הפדיון שלה עמד על 8.03 מיליארד דולר, נמוך מהצפי שעמד על 8.2 מיליארד.
בנוסף, ההזמנות העתידיות מהחברה, בנטרול שער הדולר החזק, עלו ב-16.1%, שיעור נמוך מהציפיות שעמדו על עלייה של 17%. ההזמנות העתידיות בצפון אמריקה (ארה"ב וקנדה) היו נמוכות מהציפיות גם כן, ועמדו על גידול של 10%, לעומת צפי ל-11.6%.
האנליסטים ממליצים אבל המשקיעים בורחים
קצת לפני פתיחת המסחר בניו יורק, המניה העמיקה את ירידת הערך שלה עד ליותר מ-5% ומעיקה על מדד הדאו ג'ונס. הירידות מגיעות למרות ההמלצות של אנליסטים. מחלקת המחקר של ברקלי'ס הודיעה כי מגדירה את המניה כהזדמנות ומחיר היעד שלה הוא 75 דולר. בדויטשה בנק נותנים את אותו מחיר היעד. בג'פריס גרופ אופטימיים טיפה יותר ונותנים מחיר יעד של 75 דולר. 
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה