מחפשים כיוונים עתידיים ל-S&P 500? הנה ההצעה המפתיעה של סוסייטה ג'נרל

 | 
הטלטלה בשווקים
לאחר פתיחת שנה תנודתית, משקיעים בשווקי המניות בארה"ב עדיין מחפשים כיוון עתידי למדדי המניות. על פי מחקר חדש שמפרסם הבנק הצרפתי סוסייטה ג'נרל (Societe Generale) כדאי לאותם משקיעים לשים לב למטבע הסיני - יואן.
הכלכלה הסינית ומטבע היואן בהווה מהווים מקור לאי וודאות בשווקים. אם כי התגלה בשנה האחרונה קשר מפתיע בין שווי המטבע לבין מדד ה-S&P 500. כלומר עליות במטבע מצביעות על עליות עתידיות במדד וירידות במטבע מצביעות על ירידות עתידיות במדד. כך על פי המחקר של סוסייטה ג'נרל ואסטרטגית המניות של הבנק - לאורה פאוכ'ט. 
הירידה בקצב הצמיחה הכלכלית בסין בשנה האחרונה הינה מקור מהותי לדאגה של משמקיעים במדינה בפרט וביבשת בכלל. בתוך כך הפיחות בסך של 4% בשווי היואן באוגוסט האחרון  הצביע באופן ברור על ירידה בפעילות העיסקית בסין וירידה במדדי המניות בכלכלה השנייה בגודלה בעולם ובשאר השווקים המתעוררים. 
בכדי להאיץ את הכלכלה המקומית, מקבלי ההחלטות בסין החליטו בתחילת השנה לבצע פיחות נוסף במטבע המקומי. זאת מתוך התקווה שהורדת ערך המטבע תועיל לשוק האשראי בסין. הפעולה עצמה הביאה לירידות חדות בשוקי המניות במזרח ובמדדי מניות אמריקניים כמו ה-S&P 500. 
נזכיר כי בסין קיים קיבוע בערך היואן אל מול סל המטבעות העולמי. בניגוד למרבית המדינות המערביות בהן המסחר במטבע הינו חופשי ונקבע בין ביקוש והיצע, בסין נקבע שער יציג ורצועת ניוד בה המטבע יכול להיסחר על ידי הבנק המרכזי. רצועת הניוד עומדת בהווה על 2%, לאחר הרחבה הדרגתית של הרצועה מ -0.5% בעשור הקודם, 
בסוסייטה ג'נרל מזהירים כי פעולות נוספות של שינוי בערך המטבע הסיני והרחבה נוספת של רצועת הניוד תביא ככל הנראה לירידות בשווקים. ראו הוזהרתם.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה