נציגת הפד' בעד העלאת הריבית - "כלכלת ארה"ב תוכל להתגבר על המערבולת"

 |  (2)
עומדים בשלהם
הצטמקות תנאי האשראי והתנודתיות החדה בוול סטריט מתחילת השנה הביאו את שוק האג"ח בארה"ב לחזות שהעלאת הריבית הבאה תעשה רק בשנת 2017. אל מול דעתו של השוק, נציגי הבנק המרכזי בארה"ב מנסים לשמור על "פני פוקר" ולטעון כי עדיין לא בשלו התנאים לשינויים  בתוכניות המקוריות.
הנציגה האחרונה של הפד' שמבקשת להציג קשות עורף אל מול תנועות השוק, היא נציגת קליבלנד לורטה מסטר. לדבריה "כלכלת ארה"ב תוכל להתגבר ולצמוח למרות המערבולת בשווקים הפיננסיים".
"אני ממשיכה לעקוב אחר ההתפתחויות בשוק, אך עד שלא אראה ראיות נוספות שיוכיחו אחרת, הצפי שלי הוא כי כלכלת ארה"ב תוכל להמשיך ולהתחזק תוך כדי הפרק הנוכחי שמאופיין במערבולות והחולשה המקומית בנתונים הכלכליים. בכך תשוב הכלכלה אל צמיחה גבוהה, למרות שמגזר האנרגיה והייצור ממשיכים לאתגר". מסטר נאמה בפני נוכחים במרכז אינטרפנדס בפלורידה.
ומה בנוגע לוול סטריט? לדבריה "ירידה מתמשכת בשוקי מניות עלולה לזלוג לתוך הכלכלה, אך עד כה לא ראינו זה" אמרה מסטר.
מסטר הוסיפה כי דו"ח המכירות הקמעונאיות לחודש ינואר שהתפרסם השבוע מצביע על כך שהשנה התחילה ברגל ימין בכל הנוגע לצריכה האמריקנית. נזכיר כי שני שליש מהתוצר האמריקני מסתמך על הצריכה המקומית. מתוך כך נובעת חשיבותו של המדד והאופטימיות של מסטר. 
מסטר, הינה חברה בעלת זכות הצבעה בועדה לקביעת המדיניות המוניטארית בארה"ב. מסטר טוענת כי בפגישות הבאות תתמוך בעליות הדרגתיות נוספות בשיעורי ריבית.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  השוק בעולם מתרגל לריבית 0 או לריבית שלילית (ל"ת)
  לא ניתן להעלות ריבית 20/02/2016 06:00
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור
 • 1.
  אז מה, אז היא אמרה
  סוחר נוסטרו 19/02/2016 22:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גם גרינספאן אמר ששוק הנדלן יציב ולא מהווה סכנה לכלכלה, בזמן שחשפניות והומלסים מחזיקים בנדלן בכמויות מסחריות. כולנו ראינו ת'סרט אז יאללהההה חפשי
  סגור