ברקשייר האת'ווי מדווחת: רווחי וורן באפט ירדו ב-10% ברבעון האחרון

החברה של באפט מצטרפת למאכזבות של עונת הדוחות הנוכחית כמו אפל ואקסון מוב' - מה עושה המניה?
 |  (1)
וורן באפט, צילום: Getty images Israel
עם סגירת המסחר אתמול (ו') והיציאה אל סוף השבוע, פרסמה ברקשייר הת'וואי, חברתו של המיליארדר הידוע וורן באפט את הדוח הפיננסי לרבעון השני של השנה. החברה של באפט מצטרפת למאכזבות של עונת הדוחות הנוכחית כמו אפל ואקסון מוב' ואינה עמד בצפי השוק לרווחים ברבעון האחרון האחרון. מניית החברה יורדת 1.4% במסחר לאחר הסגירה.
לאחר שברבעון הקודם, החברה הפתיעה עם רווחים גבוהים מהצפוי בסך של 6.79% מההכנסות. החברה פרסמה הרבעון דוח שמפתיע לרעה את המשקיעים. הרווח הנקי של באפט ירד לכדי 3.9 מיליארד דולר לעומת הרווחים ברבעון המקביל אשתקד שהסתכמו ב-4.3 מיליארד דולר.
רווחי החברה למניה הגיעו לכדי 2,367 דולר למניה, לעומת הצפי של השוק 3,038 דולר למניה. הצפי עצמו מצביע על האופטימיות של המשקיעים שהצביעו על עלייה של 15% ברווחי החברה לעומת אשתקד.
חברת האחזקות ברשותו של המיליארדר הידוע וורן באפט הינה הרביעית בגודלה בארה"ב ומרכזת עניין רב בוול סטריט בעקבות אחזקותיה בעיקר בחברות אמריקניות גדולות.
אחזקות החברה
מבין האחזקות של חברת ברקשייר האתוואי, חברות הביטוח הן אלו שפגעו ברווחי החברה ברבעון האחרון באופן המשמעותי ביותר. זאת כאשר האחרונות הפסידו 38 מיליון דולר. שנה שעברה אותן חברות הניבו רווחים של 411 מיליון דולר.
החברות של באפט מחוץ לתחום הביטוח דווקא הניבו רווחים גבוהים ברבעון האחרון. הרווחים עלו ב-11% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והגיעו לכדי 3.1 מיליארד דולר.
רכישתו המניות הבולטת האחרונה של באפט היא רכישת מניות של תאגיד המזון קראפט היינץ שהפכו לחברה אחת בשנה האחרונה. באפט עם חתימת העסקה הפך לבעל המניות העיקרי בקראפט היינץ. מניית התאגיד החדש עלתה מ-7% מאז תחילת יולי האחרון עת החלה להיסחר לראשונה כיחידה אחת.
דוגמה ניצחת לרגישות הרווחים של החברות האמריקניות להתחזקות הדולר הגיעה כבר אתמול מחברת הממתקים הרשי שהציגה הפסדים כבדים בסך של 100 מיליון דולר ברבעון האחרון. פרט לדולר, גם החולשה במכירות של השוק הסיני פגעו בחברה.
 
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  באפטאלי אפי
  אלי 08/08/2015 08:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  באפטאפי אפי תמיד יודע להפתיע ממקוםשאחרים לא חושבים עליוגם הפעם יפתיע
  סגור