דו"חות מאכזבים לסודה סטרים - המניה צונחת לפני הפתיחה

החברה דיווחה על ירידה בכל הפרמטרים, הנתון החיובי היחיד הנוגע למכירות הוא מכירות מילויי הגז ביחידות
 | 
סודה סטרים, צילום: יח"צ
סודה סטרים דיווחה היום על תוצאות מאכזבות לרבעון השני של השנה ומראה ירידה בכל הפרמטרים. מניית סודה סטרים צוללת ב-5.6% בשלב של טרום המסחר בוול סטריט.
יצרנית המערכות הביתיות למשקה מוגז דיווחה על צניחה של 28% בהכנסות ל-101 מיליון דולר ברבעון השני של השנה, לעומת הכנסות של 141 מיליון דולר אשתקד. ההכנסות באמריקה קטנו ב-44% ל-23.1 מיליון דולר. ההכנסות במערב אירופה קטנו ב-16% ל-65.1 מיליון דולר אך בנטרול השפעות הפרשי שערי החליפין, ההכנסות במערב אירופה גדלו ב- 2%. ההכנסות באסיה פסיפיק קטנו ב- 26% ל-9.1 מיליון דולר. ההכנסות במרכז ומזרח אירופה, המזרח התיכון ואפריקה קטנו ב-58% ל-4.4 מיליון דולר.
הנתון החיובי היחיד הנוגע למכירות הוא מכירות מילויי הגז ביחידות ברבעון זה הגיעו לשיא של כל הזמנים בהיקף של 6.9 מיליון יחידות, המהווה צמיחה של 7% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. 
הרווח התפעולי המתואם של החברה ברבעון השני, בנטרול הוצאות בגין שינוי מבני, ירד ל-4.5 מיליון דולרלעומת רווח תפעולי של 11.2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.
בשורה התחתונה, הרווח הנקי המתואם של החברה לרבעון השני צנח ל-3.5 מיליון דולר, בהשוואה ל- 9.2 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.
דניאל בירנבאום, מנכ"ל סודהסטרים: "תוצאות החברה במחצית הראשונה של השנה מאפילות על איתנותה המתמשכת של החברה בשווקי מפתח לרבות גרמניה, שוויץ ואוסטריה. בנוסף, אנו גאים להציג תוצאות שיא של כל הזמנים בצריכת מילויי גז, המעידות על נאמנותם של לקוחותינו. אנו מתקדמים בביטחה לקראת מיצובה מחדש של החברה כמותג טבעי ובריא יותר, וקו הטעמים החדש מושק כעת במספר שווקים לרבות ארה"ב, ישראל, יפן ואנגליה. במקביל, תהליך העברת פעילות הייצור של החברה למפעל הדגל החדש בפארק התעסוקה "עידן הנגב" שליד רהט, מקדים את לוחות הזמנים להשלמתו וכבר היום מועסקים בו כ- 700 עובדים. אנו משוכנעים כי האסטרטגיה החדשה של החברה וקו המוצרים החדש מהווים תשתית איתנה לצמיחה משמעותית בשנים הקרובות".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה