שוק העבודה האמריקני מתחזק: התביעות החדשות לאבטלה ממשיכות לרדת

 |  (1)
וול סטריט יורדת, צילום: Getty images Israel
מספר האמריקנים שחיפשו עבודה ותבעו דמי אבטלה עלה במעט בשבוע האחרון, אם כי המגמה הכללית של שוק העבודה בארה"ב ממשיכה להצביע על התחזקות. התביעות הראשונות לדמי אבטלה עלו ב-3,000 לעומת השבוע שעבר לכדי מספר של 271 אלף תובעים. כך על פי משרד העבודה האמריקני.
בהסתכלות רחבה יותר, זה היה השבוע ה-16 ברציפות בו התביעות החדשות לאבטלה היו נמוכות מ-300 אלף. גבול ה-300 אלף מצביע, על פי כלכלנים שונים, כגבול המצביע על התחזקות שוק העבודה. כלומר כל קריאה של תביעות חדשות מתחת למספר זה מצביע על מגמה של ירידה בשיעור האבטלה. 
החוזים העתיידים בארה"ב ממשיכים להיסחר בעליות שערים טרום המסחר בוול סטריט. החדשות לגבי המגמה החיובית בשוק העבודה אינן אמורות להשפיע במידה רבה על השווקים כאשר הקונצזוס הוא ששוק העבודה בארה"ב ימשיך להתחזק בעתיד לבוא. הכלכלנים (על פי רויטרס) חזו תביעות חדשות בסך של 272 אלף תביעות חדשות.  
המדד החודשי של תביעות חדשות עומד על ממוצע של 273.75 אלף תובעים חדשים. מדד זה בעל תנודתיות נמוכה יותר ויכול חיזוי טובה יותר של מגמת שוק העבודה האמריקני לאורך זמן. גם הוא בעודו נמוך יותר מ-300 אלף תובעים מצביע על ההתחזקות בשוק. 
על פי הבנק המרכזי האמריקני (הפד'), תעסוקה מלאה של השוק בארה"ב עומדת על שיעור אבטלה בסך של 5% עד 5.2%. שיעור האבטלה בהווה אינו רחוק מכך (5.5%). במאי האחרון נוספו 280 אלף משרות ועובדים חדשים למשק האמריקני. חלק מהכלכלנים טוענים כי כבר בשנת 2017, הכלכלה האמריקנית תסבול מחוסר בידיים עובדות.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עליית ריבית ראשונה בדרך (ל"ת)
  שי 25/06/2015 17:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור