גורו המניות ג'רמי סיגל: "שנת 2015 עד כה הייתה אסון לכלכלה האמריקנית"

 | 
ירידות, צילום: Getty images Israel
לאחר שבסוף שנת 2014 גורו המניות ג'רמי סיגל חזה תיקון בשוק של 10% בשנת 2015, שינה סיגל לאחרונה את דעתו. עתה האחרון טוען כי פני השוק הם צפונה, למרות כל האיומים על שוק המניות בהווה. לטענתו, שוק המניות האמריקני "שווה" עלייה השנה של עוד 5% ל-10%.
לדבריו "שוק המניות ישרוד את המשבר עם יוון ומדד ה דאו ג'ונס -0.22% דאו ג'ונס 24,370.24 -0.22% דאו ג'ונס סגירה:24,423.26 פתיחה:24,719.91 גבוה:24,791.26 נמוך:24,221.06 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים הרכב מדד ביצועים כתבות נוספות בנושא: יגיע לכדי 20 אלף נקודות בתקופה שבין חודש דצמבר וחודש ינואר, תחת ההנחה כי הבנק המרכזי יעלה את הריבית השנה". סיגל מאמין כי הריבית תעלה בארה"ב כבר בספטמבר הקרוב - בפעם הראשונה מזה 6 שנים. בעבר טען כי אם הבנק המרכזי לא יעלה את הריבית, יתבצע ראלי בשווקים של עד 20%, אם כי תחזית זו כיום נראית אינה סבירה.
מוקדם יותר, חבר הפד' פאוול טען כי הכלכלה האמריקנית בשלה להעלאת ריבית. קרא על כך כאן
סיגל סיכם "בשילוב של תנאי המקרו הבסיסיים, העלאת הריבית המתקרבת והרווחים של החברות, אני עדיין תומך בתחזית שעשיתי לפני כמה חודשים שמציבה את הדאו ב-20 אלף בסוף השנה." אם כי סיגל כבר טען בעבר וטוען גם היום, כי לעיתים הדרך מתארכת עד הגעה למטרה ואין זה מומלץ לתזמן את השוק. התייצבות של הדאו ג'ונס ב-20 אלף נקודות, מגלמת אפסייד של כ-10.4% ממחירו כיום עד לסוף השנה הנוכחית. 
ג'רמי סיגל, פרופסור למימון מאוניבריסטת וורטון ואחד האנשים הכי שוריים בוול סטריט בשנים האחרונות. תחזיתו על כך שהדאו ג'ונס יעלה לכדי 18 אלף נקודות בסוף שנת 2014 התגשמה. 
סיגל אינו חושש מהמשבר ביוון וטוען שהמשבר הינו שלב טבעי בהצבת תנאים של נושה מול לווה. לדבריו במידה ואכן יתרחש אירוע אשראי ביוון שיקשה על המדינה לתפקד, הוא כמעט בטוח שנגיד הבנק המרכזי האירופי מריו דרגי יפעל לטובת הבנקים במדינה. היום פורסם ברויטרס כי אכן הבנק הגדיל את התמיכה בבנקים המקומיים בכדי למנוע סיכון קריסה של הענף, כאשר היוונים ממשיכים למשוך הון מהפקדונות שלהם. 
אם יש דבר המאיים על שוק המניות האמריקני מבחינת סיגל זה התמשכות הירידה בפעילות העסקית בארה"ב. ברבעון הראשון התוצר האמריקני הצטמק ב-0.7% והצפי הוא שגם ברבעון השני של השנה הצמיחה בארה"ב תהיה מאכזבת.
לדבריו "שנת 2015 עד כה הייתה אסון לכלכלה האמריקנית. אנחנו רוצים לראות צמיחה שנתית בתוצר של 3% ויותר. צמיחה שמתסכמת ב-2% מדי שנה, תקשה על שוק המניות להמשיך קדימה". 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה