סקר מנהלי הקרנות של מריל לינץ': איפה הם מזהים בועה?

הסקר המסורתי מספק כמה דעות מעניינות, על הדולר, על יוון, על הריבית בארה"ב וגם על כלכלת סין
 | 
מריל לינץ', צילום: Getty images Israel
הסקר שמתפרסם מידי חודש שופך אור על מחשבות מנהלי ההשקעות הגדולים בעולם ומראה נכון לחודש יוני כי הסנטימנט השלילי בשווקים צפוי להימשך. כאשר משווים את הנתונים מחודש יוני לחודש מאי אפשר לראות בבירור כי הטון השלילי של המנהלים מחמיר והפסימיות משתלטת.

מה יקרה עם יוון?

על פי הסקר, אם תכננתם על סיום חיובי לסאגה הלא נגמרת בין יוון לנושים שלה, אז כנראה שאתם בכיוון הלא נכון. 15% ממנהלי הקרנות מאמינים בתסריט קיצון בו יוון תעזוב את גוש האירו או לחלופין, 42% מהמנהלים צופים חדלות פרעון של יוון אך ללא יציאה מגוש האירו.

"המשקיעים עדיין שוריים כלפי שוקי המניות באירופה אבל הולך וגובר אצלם החשש מפני המתרחש ביוון והתשואות הגבוהות של האג"ח היווני", אמר ג'יימס ברטי, אסטרטג המניות אירופה.

מועד העלאת הריבית?

בהתאם לקונצנזוס, נראה כי העלאת קרובה היא מהלך בלתי נמנע. גם מנהלי הקרנות מאמינים כך. הציפיה לריבית גבוהה היא הגדולה ביותר מאז מאי 2011, כאשר 80% מהמשתתפים בסקר צופים עלייה בריבית בטווח הקצר.

בינתיים המשקיעים עוברים להחזיק קצת יותר מזומנים ופחות מניות - ההקצאה למזומנים עלתה ל-4.9% מתיק המניות, לעומת 4.5% בחודש מאי. מספר המשקיעים במשקל יתר על מניות נפל ל-38% לעומת 47% בחודש מאי 2015. כמו כן, נרשם שיא במספר המשקיעים הרוכשים הגנה מפני ירידות בשוקי המניות.

"רמות המזומנים הגבוהות מעידות על חשש המשקיעים, וזאת 65 ימי מסחר לפני צעדי הריסון של הפד האמריקני", אמר מייקל הארטנט, אסטרטג ההשקעות הראשי של בנק אוף אמריקה מריל לינץ'.

בינתיים בשוק המט"ח על פי הסקר המגמה צפויה להימשך - 72% צופים כי האירו ייחלש לעומת הדולר בשנים הקרובות.

עוד נתון פסימי שעולה מסקר מנהלי הקרנות של מריל לינץ' לחודש יוני 2015 הוא כי לפי הסקר 17% מהנשאלים סבורים ששיעורי הרווח של החברות ירדו ב-12 החודשים הקרובים, לעומת 5% בחודש מאי 2015.

הבועה בשוק הסיני כבר כאן

על פי הסקר סין היא מקור לדאגה עבור המשקיעים, כאשר 7 מתוך כל 10 נשאלים סבורים כי שוק המניות הסיני נמצא בבועה ו-50% סבורים כי כלכלת סין נחלשת. בתוך כך, הולך ועולה מספר המשקיעים הצופים ירידות בשווקים המתעוררים הגלובליים וביניהם סין, והם מהווים 21% מהנשאלים לעומת 6% בלבד בחודש מאי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה