מאקרו בארה"ב: סקר ה-ADP לשוק התעסוקה עמד בתחזיות, תוספת של 201 אלף משרות

 | 
רחובות ניו יורק, צילום: Bizportal

לקראת הפרסום הרשמי של משרד התעסוקה בארה"ב מחר, מתרבים הסימנים כי גם חודש מאי יציג נתונים חזקים של שוק העבודה האמריקני. היום, סקר ה-ADP הציג תוספת משרות גבוהה מן הצפוי של 201 אלף משרות חדשות.

מחרתיים (ו') יפורסם שיעור האבטלה ותוספת מקומות העבודה בחודש מאי. הצפי הוא להתייצבות שיעור האבטלה על סך של 5.4% ותוספת משרות של 220 אלף בשוק הפרטי. בחודש שעבר שיעור האבטלה ירד מ-5.5% אל 5.4%. נציין כי בתחילת השנה קונצנזיוס התחזיות בוול סטריט  צפה ירידה של האבטלה אל שיעור של 5.4% רק בסופה של השנה.


חדשות מאקרו נוספות נגעו היום למאזן המסחרי של ארה"ב. האחרון הציג ירידה בסך של 10 מיליארד דולר אל 40.9 מיליארד דולר. החדשות על ירידת החוב גורמות להתחזקות של הדולר אל מול היורו בסך של 0.4%. שווי יורו הינו 1.111 דולר. 

בשעה 17:00 (שעון ישראל) מדד ISM לפעילות העסקית ולתעסוקה הכללית במגזר הלא יצרני בחודש מאי. המדד לא עמד בצפיות השוק והציג ירידה בפעילות בחודש מאי מול חודש אפריל. נציין כי ירידה בפעילות העסקית אפיינה את כלכלת ארה"ב ברבעון הראשון. בתוך כך מדדי מאקרו מאכזבים דוגמת ISM מצביעים על כך שהחולשה אמורה להתפשט אל עבר הרבעון השני. 
בחודש שעבר מדד ה-ISM הציג את התוצאה הגבוהה ביותר שלו מזה חמישה חודשים. החודש הירידה נרשמה בהזמנות החדשות למוצרים, בהעסקה של עובדים חדשים. בצד האופטימי, הצפי לעליית מחירים עלה החודש.  

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה