נגיד בנק ניו יורק: "התחזקות הדולר הינה שוק משמעותי לכלכלה האמריקנית"

השוק ממשיך לצפות כי הריבית תועלה במחצית השנייה של השנה הנוכחית. האם בעקבות שוק התעסוקה, האם ינחול אכזבה?
 |  (3)
תגובת הפד
לאחר שביום שישי דוחות התעסוקה כשלו מלעמוד בציפיות השוק והציגו תוספת של 126 אלף משרות בלבד, הולכים וגוברים הקולות לדחיית העלאת הריבית בארה"ב. רוב השוק ממשיך לצפות כי הריבית תועלה במחצית השנייה של השנה הנוכחית.
שני הנתונים בהם מתחשב הבנק המרכזי בהחלטה האם להעלות ריבית או לאו נוגעות לשיעור האבטלה במדינה ולעמידה ביעד האינפלציה השנתי (שעומד על 2%). בשנה האחרונה, שיעור האבטלה עמד בציפיות הבנק המרכזי, בעוד שיעור עליית המחירים במדינה הוא זה שמנע מהבנק המרכזי להעלות את הריבית. לאחר פרסום דוח התעסוקה ביום שישי, נדמה כי גם שוק העבודה יפסיק מלעמוד בצפיות הבנק המרכזי והמשקיעים. לכן לא נותר אלא לשאול את השאלה האם אלו הממתינים להעלאת ריבית במדינה עוד בשנה הנוכחית צפויים לנחול אכזבה? 
בתוך כך, היום (ב') נשמה תגובה ראשונית לתקשורת מצד הבנק המרכזי לנתוני שוק העובדה שפורסמו ביום שישי. המגיב הינו וויליאם דדלי (William Dudley) נשיא הבנק הפדראלי של ניו יורק. לדברי דדלי, עדיין לא ברור האם הנתונים שהתפרסמו מעידים על חולשה משמעותית בכלכלת ארה"ב. 
דדלי טען שהוא והבנק המרכזי מודעים לסיכונים העומדים בפני הצמיחה הכלכלית של מדינת ארה"ב בדמות צניחה במחירי הנפט והתחזקות הדולר אל מול שאר מטבעות העולם. הירידה במחירי הנפט מביאה לירידה בכמות ההוצאות וההשקעה של מגזר האנרגיה במדינה שבימים כתיקונם מהווה אחד מהענפים הבולטים בסעיף זה. כמו כן לדברי דדלי, התחזקות הדולר אל מול מטבעות העולם הינה כ"שוק משמעותי" לכלכלה האמריקנית. 

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  איזה כלכלה יש לך? הכלכלה לא עובדת כי כולם בבורסה מרוויח (ל"ת)
  איתן 06/04/2015 23:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  הטוב הרע והמכוער
  אלי וולך 06/04/2015 21:48
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אם אתה רוצה לירות , תירה אל תדבר
  סגור
 • 1.
  הפד עם הרמזים שלו.תמהוני
  רפי 06/04/2015 16:50
  הגב לתגובה זו
  4 0
  לא יכול לדבר ברור? מוריד מילה מעחה מילה.מה זה?
  סגור