בפעם השישית: למרות הצפי, הזמנות המוצרי ברי קיימא ירדו בחודש פברואר

העסקים בארה"ב ממשיכים להגדיל את כמות המועסקים, אך מסרבים להגדיל את ההשקעה. מה מניע את הפאסימיות האמריקנית?
 | 
נתון חלש
מדד הזמנות המוצרים ברי קיימא בחודש פברואר ירד ב-1.4%, לאחר שנותר ללא שינוי בחודש ינואר. הצפי של האנליסטים כפי שנאסף על ידי רשת החדשות רויטרס עמד על עלייה של 0.4%. 
הנתונים הללו מבהירים כי העסקים בארה"ב ממשיכים להגדיל את כמות המשרות בכדי לעמוד בדרישות הייצור, כפי שהובהר על ידי פרסומי התעסוקה מפברואר. עם זאת הם אינם מגדילים תקציבים והוצאות לפיתוח ומחקר תחת ההנחה שהזמנים הטובים אינם כאן בכדי להישאר. 
בסעיפי המדד מתברר כי עיקר הירידות נרשמו בהזמנות לרכבים ומחשבים. זהו החודש השלישי שבו נרשמת ירידה בהזמנות מחשבים. המצב גרוע יותר בענף התחבורה שבו ההזמנות ירדו החודש בפעם החמישית ברציפות.
בעקבות פרסום מדד הזמנות המוצרים השלילי, מדדי המניות העיקרים נסחרים היום בירידות שערי.  ירידת תשואת האג"ח לעשר שנים בארה"ב US TREASURY 10 yr -0.01% US TREASURY 2.08 -0.01% US TREASURY 10 yr סגירה:2.09 פתיחה:0 גבוה:0 נמוך:0 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים הרכב מדד ביצועים כתבות נוספות בנושא: נובעת גם היא מפרסום הדו"ח, תנועה שמציינת שהחשש מפני המשך בשורות כלכליות רעות גדל בשוק. 
על פי ניתוח של מרקט וואטצ', החברות החלו לקצץ בהוצאות עם סיום הקיץ האחרון. דאז הצמיחה בתוצר הנמוכה שגולמה באותו רבעון (הרבעון הרביעי לשנת 2014) בסך של 2.6%.
מדד שמציג באופן נאמן יותר את השקעות החברות- מדד הזמנות מוצרי ליבה, גם הוא ירד בחודש פברואר. המדד יורד בפעם השישית ברציפות. בפעם האחרונה שהמדד ירד באופן רציף במשך חצי שנה הייתה בשנת 2012.
באופן פרדוקסלי, למרות הצמיחה והעמידות של הכלכלה האמריקנית בשנה האחרונה, החברות משקיעות פחות היום, ממה שהשקיעו אשתקד. החולשה של הכלכלה הגלובאלית והדולר החזק מקשים על המשך הצמיחה בייצוא של הייצור האמריקני. גם התמוטטות מחיר הנפט גורמת לירידה מאסיבית של השקעה בענף האנרגיה, אשר היה מבין המובילים בהשקעות בשנים האחרונות. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה