שוק הנדל"ן בארה"ב: הכלכלה פורחת אבל הקבלנים פחות אופטימיים מבעבר

הצורך בבתים חדשים בארה"ב הופך להיות מוחשי יותר מחודש לחודש, אך זה אינו מתרגם לכדי הגדלת התחלות הבנייה. מדוע?
 |  (2)
חולשה מקומית
עם הכניסה לחודש מרץ, שאמור לסמל את תחילת האביב בארה"ב ובתוך כך את "ההתעוררות" של שוק הנדל"ן, הדיווחים של האחרון זוכים לתשומת לב רבה יותר. סקר דעת הקבלנים שהתפרסם היום, מצביע דווקא על כך שהאופטימיות בקרב קבלני הבתים בארה"ב נמצאת בירידה. 
הסקר החודשי של בטחון קבלני הבניה בארה"ב ירד בחודש מרץ, זה החודש השלישי ברציפות. המדד ירד בשתי נקודות אל 53 נקודות. אם כי, כל מדד מעבר ל-50 נקודות מציין התרחבות בשוק. שנה לאחור, מדד בטחון הקבלנים הציג קריאה שלילית של 46 נקודות. מאז, סנטימנט הקבלנים השתנה, כאשר הגיע לשיא של 59 נקודות בחודש ספטמבר. 
דייויד קראו, הכלכלן הראשי של הארגון הלאומי של הקבלנים (NAHB), הסביר כי "הירידה בבטחון הקבלנים קשורה למאפיינים הקשורים להיצע כמו חוסר בעובדים וירידה בסטאנדרטים של הלקוחות". 
את המשקיעים מעניין בעיקר הפעילות העסקית של החברות לבניית בתים. הביקוש עד כה לבתים, לא מתורגם לכדי בנייה מחודשת. הסיבה העיקרית היא כי העלייה בכמות משקי הבית נעשית בקצב מזדחל בשנים שחלפו מאז המשבר הכלכלי.
בחודש ינואר, התחלות הבתים ירדו ב-7% אל מול החודש הקודם. חלק מהטענות כלפי אותם בעלי בתים הוא כי אלו מתמקדים בעיקר בבתי פאר עם שולי רווח גבוהים, זאת למרות שנוצר כבר צורך חמור לבניית בתים גם לבתים פשוטים יותר. 

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הרב עוזיאל 14 בת ים (ל"ת)
  שמואל דן 17/03/2015 10:19
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  הרב עוזיאל 14 בת ים (ל"ת)
  שמואל דן 17/03/2015 10:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור