בלוספיר: סגירה פיננסית לפרוייקט מתקן הביוגז 5.2 מגה וואט בשרלוט

Blue Sphere עוסקת בהפקת חשמל, מביוגז הנוצר מפסולת אורגנית ביתית, ומכירתו בחוזים ארוכי טווח לחברות אנרגיה
 |  (2)
השיגה מימון
חברת בלוספיר, הנסחרת בנאסד"ק (BLSP), ועוסקת בפרויקטי הפקת חשמל מפסולת אורגנית, דיווחה על השלמת מימון לפרוייקט ביוגז לשה בהיקף 5.2 מגה וואט בשרלוט, קרולינה הצפונית. החברה חתמה על הסכם השקעה מחייב עם קרן York Renewable Energy Partners.

במסגרת ההסכם בלוספיר תחזיק ב-25% מהפרוייקט ותקבל תשלום מיידי של 1.25 מיליון דולר. התשלום השני יעמוד על 1.175 מיליון דולר בשני חלקים כאשר הקמת הפרוייקט תסתיים או כאשר תתחיל ההפעלה המסחרית שלו. בין שני הצדדים נקבעו אבני דרך נוספות מהן יכולה החברה להרוויח עוד.

שלומי פלס, מנכ"ל בלוספיר, ציין "חתמנו על הסכם להקמה של מתקן מחזור גדול, שתחת לוחות הזמנים הנוכחיים צפוי להיות מופעל ולהתחיל לייצר אנרגיה ומכירות ברבעון הרביעי של שנת 2015. מדובר בהכנסות הראשונות של החברה הנובעות מהתשלום הראשון בהסכם ומכאן נמשיך להכנסות קבועות ממכירת החשמל והקומפוסט בהמשך השנה".

בלוספיר עוסקת בהפקת חשמל, מביוגז הנוצר מפסולת אורגנית ביתית, ומכירתו בחוזים ארוכי טווח לחברות אנרגיה. הפקת חשמל מפסולת הינו תחום הצומח במהירות בשוק האנרגיה המתחדשת. על פי דוח של SBI Energy, תחום זה הגיע להיקף של כ-6 מיליארד דולר בשנת 2012 וצפוי להגיע להיקפים של כ-29 מיליארד דולר עד שנת 2022.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  ככה עושים כסף מזבל
  יניב 10/02/2015 19:55
  הגב לתגובה זו
  2 0
  החברה נסחרת בשווי נמוך משווי הפרויקט שנחתם. למזלם של המשקיעים החברה עדיין מתחת לרדאר ואפשר עדיין לקנות במניות בדיסקאונט רציני.
  סגור
 • 1.
  מתחת לרדאר
  אריאל 10/02/2015 17:48
  הגב לתגובה זו
  2 0
  חברה מעניינת.מניה מאתגרת.
  סגור