מדד מישיגן מזנק: בטחון הצרכנים האמריקני בשיא של כמעט 8 שנים

בצל הירידה במחירי הנפט, המרוויחים העיקריים הם הצרכנים וניתן לזהות אינדיקציות ראשונות לכך
 | 
black friday, צילום: Getty images Israel
לאחר שהנפט ירד יותר מ-40% מאז יוני האחרון, לטענת חלק מהאנליסטים, ירידות של מחירי האנרגיה מועילות עם הצרכנים והיצרנים כאחד . עתה נראה כי השקפה זו קורמת עור וגידים. מדד מישיגן שמודד את סנטימנט הצרכנים בארה"ב, הגיע לשיא של יותר מ-6 שנים במדינה אל 93.8 נקודות.

בשעות אלו, מדדי המניות בארה"ב נסחרות בירידות שערים בעקבות המשך הירידה במחיר הנפט. הדאו ג'ונס יורד 0.65%, ה-s&p 500 יורד 0.6% והנאסד"ק יורד 0.4%.

המדד מבוסס על סקר של 500 צרכנים המתבקשים להעריך את מצבם הכלכלי. המדד מציג את האמון של הצרכנים בכלכלה האמריקנית ובעתידם האישי. הצפי המוקדם של כלכלני רויטרס היה למדד בן 89.7 נקודות, אך המדד הציג עלייה אל 93.8 נקודות, תוצאה שלא נרשם כמותה מאז ינואר 2007.

מדד ציפיות הצרכנים לחודש דצמבר, עלה גם כן לשיא של כמעט 8 שנים החודש עם ניקוד של 86.1 נקודות. נציין כי צפי וסנטימנט הצרכנים מרכז תשומת לב לאחרונה לנוכח הצפי כי בשל האבטלה הנמוכה במדינה, הצעד הבא הוא עלייה במשכורות השכירים. בשנים האחרונות, למרות השיפור בשוק האבטלה, השיפור לא חדר אל תחום השכר. ניתן להניח כי הצפי החיובי של הצרכנים מגיע בין היתר בשל התחזית האישית שלהם לעלייה מתקרבת במשכורתם האישית.

הצפי לאינפלציה של הצרכנים בארה"ב נותר גבוה, כאשר הם חוזים כי מדד המחירים יעלה בשנה הקרובה 2.9%. צפי שנראה משונה לעת עתה לנוכח המשך ירידת מחירי הייצור במדינה .
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה