שוק הנדל"ן בארה"ב: מכירות הבתים עלו החודש 2.2% לעומת אשתקד

מכירות הבתים בחודש אוקטובר אמנם ירדו מהחודש שעבר, אך בהסתכלות שנתית, האופטימיות שולטת
 | 
נדל"ן, צילום: Getty images Israel
לאחר שפורסמו היום (ד') מדדי הייצור והתעסוקה בארה"ב, שחלקם הפתיעו לטובה, בדקות האחרונות פורסם מדד מכירות הבתים האמריקני. המדד הציג כמות נתונים מעורבת.

המדד מפורסם על ידי ארגון סוכני הנדל"ן הארצי, הצביע על ירידה של 1.1% במכירות הבתים הקיימים, לעומת חודש ספטמבר. הצפי המוקדם היה לעלייה של 0.9%. כמו כן, הנתונים מצביעים על שיפור שנתי, כאשר כמות הבתים עלתה ב- 2.2% מחודש אוקטובר 2013. זהו החודש השני ברציפות שבו נתוני מכירות הבתים עולים במתווה שנתי.

מכירות הבתים החדשים הסתכמו ב-458 אלף בתים, לעומת הצפי של 471 אלף. נתונים אלו מצביעים על עלייה במכירה של שלושת אלפים בתים חדשים לעומת החודש הקודם. מדד מכירות הבתים בהמתנה הגיע ל-104.1 נקודות לעומת חודש אוקטובר בו המדד עלה 105.3.

נציין כי על פי סקר נדלן של חברת המחקר zillow, רוב האנליסטים צופים שיקום מוחלט בשוק הנדל"ן האמריקני, אי שם בשנת 2018. אחד מהסיבות העיקריות לחולשה המובנת בתחום, על פי המחקר, היא הקושי של רוכשים חדשים להצטרף לשוק הנדל"ן. כהרחבה, ניתן לומר כי האמריקנים הצעירים, אינם מרוויחים מספיק בכדי לחסוך אל ההון הראשוני למשכנתא, בשל עלויות ההלוואות הלימודים השונות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה