הפד בשיקגו מפרסם: חולשה בפעילות, האם ישפיע על השווקים לרעה?

בשעה 15:30 שעון ישראל, הפד של שיקגו פרסם את סקר הפעילות הארצית, הנתון מאכזב, אבל יש לו גם צד חיובי
 |  (1)
פדרל ריזרב, צילום: Getty images Israel
הבנק המרכזי של שיקגו ("פד שיקגו") מודד מדי חודש את הפעילות העסקית בארה"ב ומעניק נקודות על בסיס הפעילות. על פי התוצאה של חודש נובמבר, המדד ירד ל-0.14, לעומת חודש אוקטובר בו עמד על 0.29. הצפי הראשוני מהמדד היה לעלייה של 0.4 נקודות.

המדד כולל בתוכו את הלחצים האינפלציונים שנובעים מתוך ענפיה השונים של הכלכלה כמו הייצור, הכנסות העובדים, פריון העבודה, סך השעות, מכירות והזמנות מוצרים. המדד החלש מהווה אינדיקציה על כך שהפעילות העסקית הכוללת במדינה אינה אינטיסבית מספיק בכדי לייצר לחץ מחירים.

נציין כי הפד באוקטובר האחרון, בהחלטת הריבית האחרונה, הודיע שמועד העלאת הריבית במדינה, לא ידוע עדיין ויש כמה אינדיקטורים עליהם הוא מסתמך. העיקריים בינם הם סך האבטלה במשק האמריקני ועליית המחירים. עד כה בארה"ב אינו עומד ביעדי הבנק המרכזי (ה"פד") ולכן האחרון לא ימהר לעלות את הריבית. אמנם, הפד לא ציין באופן מפורש את מדד המוזכר בתחילת הכתבה כמדד עליו הוא מסתמך, אך עם זאת, לא יתכן כי הפד אינו מתייחס כלל אל מדד אותו הוא מפיק ולבטח אינו מרוצה מהתוצאה.

בהווה וול סטריט "מתמחרת" את מועד עליית הריבית אל אמצע שנת 2015. במידה ועליית הריבית תדחה, ניתן לצפות כי המדדים בוול סטריט יהנו מרוח גבית. כל עוד המחירים לא יעלו והאינפלציה תמשיך להתמהמה, כפי שאכן מראה המדד, הסיכוי לדחיית העלאת הריבית גדלה.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בכיר בפד הסביר שאינפלציה של 1.7% מצדיקה ריבית גבוהה מ0% (ל"ת)
  טיילור 24/11/2014 18:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור