אחרי ההודעה בשישי: מחיר מניית הבנק הזה גילם אפסייד של חצי

בנק קורפ הודיע בסוף המסחר ביום שישי על כך שהוא משלים רכישה של אחד מהבנקים בבעולותו במחיר
 | 
טיל בליסטי, צילום: Getty images Israel
מדד ה-s&p financials למניות הבנקים וחברות הפיננסים (סימול: INX ), עלה בשנה האחרונה כ-13.7%, מציין את התחזקות הענף. התהליך המוזכר מביא בנוסף לשיפור במאזן התשלומים של הבנקים, לאחר שאלו ניצבו במרכז המשבר הכלכלי של העשור הקודם.

העלייה בהון העצמי מאפשרת לחלק מהבנקים לבצע רכישות חוזרות (buyback) של מניות ואף להגדיל את האחיזה בחלק מהחברות שהן כבר מחזיקות. הרכישות יכולות להכיל אפסייד במניות, כלומר הצעת הרכישה מטיבה עם בעלי המניות הקיימים, לנכוח אופטימיות על עסקי החברה.

דוגמה לכך, היא ההודעה שיצאה מוקדם יותר מטעם חברת בנק קורפ (סימול: BNCN ). הבנק הודיע ביום שישי האחרון, שהוא מתכוון לרכוש את שאר המניות של בנק Valley Financial Corporation (סימול: VYFC ) שנמצא ברשותו. שווי ההסכם מוערך ב -101.3 מיליון דולרים. ההודעה גרמה לזינוק של כ-48% בשווי מניית הבנק.

הבנק "Valley" פועל בוירג'יניה, בספטמבר דיווח על נכסים בשווי של 857 מיליון דולרים, הלוואות בסך של 607 מיליון דולרים וגובה הפקדות בסך של 682 מיליון דולרים. לאחר הרכישה BNC יהפוך לבעל נכסים המוערכים במיליארד דולרים, 3.6 מיליארד דולרים בהלוואות ו-4 בפקדונות.

בהסכם שאושר על ידי שתי ההנהלות, בעלי המניות של מניית "Valey", יקבלו 20.5 דולר על כל אותה הוא מחזיק. בעת ההודעה, מחיר המניה נסחר ב-13.45 דולרים, כלומר ההודעה הציגה אפסייד של 52.4%. התשלום יעשה על ידי הענקת מניות של חברת בנק קורפ על בסיס ממוצע מחירה הנסחר 20 ימים לפני ההודעה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה