ממשיכים לקנות: מדד הקמעונאות בארה"ב עלה בחודש אוק' 0.3%

צפי הכלכלנים על פי סקר רויטרס, חזה עלייה במדד הקמענאות של 0.2% כמה עולה לייבא או לייצא לארה"ב?
 |  (1)
מדד המחירים, צילום: Getty images Israel
צפי הכלכלנים על פי סקר רויטרס, חזה עלייה במדד הקמענאות של 0.2% לחודש אוקטובר, עם זאת המדד הראה עלייה גבוהה יותר של 0.3%. בחודש ספטמבר ירד המדד 0.2%. מדד הליבה, בניכוי מכירות גז ומכוניות, עלה ב-0.6%, לעומת צפי של 0.4%. קמעונאות מרכיבה כשליש מהוצאות הצרכן בארה"ב.

נציין כי לקראת סוף נובמבר יערך יום שישי השחור בארה"ב, יום הקניות הגדול לפני חג ההודיה. רשתות השיווק הגדולות דוגמת וולמארט, שזיהו את העלייה בביקושים הודיעו כי יאריכו את המבצעים לכל אורך הסופ"ש. כמו כן, ניתן להעריך כי העלייה במדד נובעת מהקרבה לחגים בארה"ב.

בד בבד עם פרסום מדד הקמעונאות, פורסמו בארה"ב גם מדדי עלויות הייצוא והייבוא שמרכזים עניין לאחרונה מתוך החשש שהתחזקות הדולר אל מול סל המטבעות העולמי מוזילה את הייבוא, אך מייקרת את הייצוא. תוצאות מדד למחירי הייבוא הציגו ירידה חדה מהצפוי של 1.3%, לעומת צפי נמוך ממילא של ירידה ב-1.2% וירידה בחודש הקודם של 0.6%. מדד מכירי הייצוא הפתיע לשלילה גם כן כאשר הציג ירידה של 1% בעלויות הייצוא לעומת צפי של 0.2% וירידה של 0.4% מהחודש הקודם.

ירידה במחירי הייצוא מעידה כי התחזקות הדולר אינה משפיעה באופן סוחף כרגע על הייצוא של ארה"ב, כנראה לנוכח הירידה במחירי האנרגיה והעליה בפרודוקטיביות. בתוך כך, תהליכי אינם "אהודים" על המשקיעים כאשר הם מייצגים ירידה בערך נכסים שעוללה להתפשט אל שוק המניות.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הרמאות במיטבה.
  לב 14/11/2014 15:57
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הצפי היה עלתה של 0.2 בפועל יצא 0.3,רק מה,העליה מחושבת בהשוואה לחודש שעבר ונתונים של חודש קודם תוקנו כלופי מטה ב3 עשיריות%,זאת אומרת שבפועל מדד נישאר ללא שינוי.
  סגור