מנכ"ל בלאקברי: "שנה הבאה אנחנו חייבים להתחיל לעשות כסף"

אחרי שהציל חברת תוכנה מהפסדים ומכר אותה במיליארדים ל-SAP, ג'ון צ'ן ממשיך במסע לשיקומה של ענק הפלאפונים לשעבר
 | 
XPERIA, צילום: יח"צ
חברת מכשירי הסלולאר בלקברי, הפסידה בשנתיים האחרונות כ- 6.5 מיליארד דולרים. גם הרבעון האחרון נסגר בהפסדים של 207 מיליון דולרים. הרבעון האחרון של החברה נסגר בהפסדים של 207 מיליון דולר. התוצאות האומללות הללו גרמו שווי השוק של החברה ירד מ-36.7 מיליארד דולרים בשנת 2010 לפחות מ-5.8 מיליארד דולר היום. ברב

בשעות אלו מניית בלקברי מזנקת 5.5%

בימים אלו בלאקברי מסיימת את השלב הראשון בתהליך ההבראה שלה. טיבו של תהליך ההבראה מוסבר על ידי המנכ"ל שלה ג'ון צ'ן "החברה עכשיו ממוקמדת ביצירת רווחים ולא נתפשט בייצור מספר גבוה של מכשירים", כך אמר מוקדם יותר.

ג'ון צ'ן משמש כמנכ"ל החברה הקנדית מאז נובמבר 2013 ומאז מנסה לגרום לחברה לשוב ולהיות חביבה על המשקיעים. "אנחנו לא יכולים למשוך את תהליך ההבראה לאורך יותר מדי זמן. למן הרגע שנשוב להרוויח כסף שוב, אני מבטיח שאעשה הכל בכדי לא להציג הפסדים בשנית " כך אמר צ'ן לרויטרס מוקדם יותר.

את הרפטואר הניהולי שלו, עשה ג'ון צ'ן (59) ב- Sybase, חברת תוכנות דאטאבייס שנקלעה לקשיים. צ'ן השתלט על החברה וביצע בה תוכנית הבראה הדגרתית. לאחר עשור מכר צ'ן את החברה לחברת SAP, תמורת 5.8 מיליארד דולרים. לרשת Cnbc, אמר "אם תבדקו את הרקורד שלי ב- Sybase תראו כי החברה הרוויחה במשך 60 רבעונים רצופים, אפילו לאורך התקופה בה בועת הדוט קום התפוצצה. אני מאמין בפילוסופיה הזו".

פועלו של צ'ן בחברת בלקברי התבטא עד כה בפירוק שותפויות קודמות בכדי להוריד עלויות ייצור, מכירת נכסים והרחבת שירותי האפליקציה של החברה. בצעד חריג, החברה ניצלה את יציבותו של הנדל"ן בקנדה בכדי למכור נכסי נדל"ן קנדים במטרה לגייס הון.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה