הבנק המרכזי: משאירים את הריבית אפסית, מפסיקים את ה-Q3

לפני רגעים אחדים הודיע הבנק המרכזי האמריקני על הפסקת תוכנית התמריצים ההיסטורית בימים הקרובים. מתי תעלה הריבית בארה"ב?
 |  (1)
ג'נט יילן, צילום: Getty images Israel
הבנק המרכזי הודיע לפני כשעה על הפסקת תוכנית התמריצים ההיסטורית של רכישת מדינה -Q3 על ידו. הבנק יסיים בימים הקרובים את הרכישה החודשית שלו (אוקטובר) בת ה-150 מיליארד דולרים. הנתונים עליהם מסתמך הפד בהכרזה על הפסקת התוכנית הם השיקום הכללי בכלכלה האמריקנית, ייצוב המחירים במשק והצמיחה בשוק העבודה בפרט.

בהודעה על גובה הריבית, הודיע הבנק המרכזי כי הוא מותיר את הריבית בין 0% ל-0.25%. כמו כן הוא מאמין כי יעבור זמן נכבד למן הרגע בו יסיים את תוכנית התמריצים, עד לרגע בו הוא יעלה את הריבית. ככלל, הפד השתמש במילים רכות כאשר תיאר את המועד בו תעלה הריבית, לעומת האמירות הנחרצות יותר שאמרה ראשת הבנק המרכזי, ג'נט יילן בתחילת חודש ספטמבר לסיפור המלא .

לאחרונה פרסם הפד את התנאים אותם הוא מחשיב ככאלה המעידים על הצורך בהעלאת ; אחוז אבטלה אשר נמוך מ-6.5% ומדד מחירים לצרכן שנתי של מעל ל-2%. התנאי הראשון הושג בחודש האחרון, עתה נותר להמתין לרגע שבו יתחילו לעלות המחירים במדינה.

הבנק המרכזי הותיר למשקיעים זמן רב להתכונן להפסקת התוכנית, כאשר הודיע על סיומה בתחילת השנה. עם זאת, המדדים במסחר היומי, הגיבו בירידות שערים, אולי בשל התקווה של חלק מהמשקיעים כי הפד יתחרט וישהה את הפסקת התוכנית.

שעה בטרם סגירת המסחר, הדאו ג'ונס יורד 0.56%, ה- s&p 500 יורד 0.57% ומדד הנאסד"ק יורד 0.75%.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  ה MATRIX נכשל האחד אינו ניתן להחלפה
  המהדי האימםה12הנסתר 30/10/2014 09:42
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל מערכות שלה מפני התמוטטות החזיקו שקל בלבד השקל יעבוד עד שלבים האחרונים של יום הדין(לפני החושך שימשך מעל חצי שנה בכדור הארץ אף יותר !!!....מצטער....הכל עומד לצאת מפני השליטה ) only 'THE ONE WHO KNOWS' CAN SAVE USA TOWER [SHE] AS WW2 THEY MEAT ME IN 1920-1916 IN LAST TRANSFEGURATION I WAKE THEM UP THEY KNOW ABOUT המודיעין הציני וצבא הציוני ייחרבו!! אמן ואמן!!! בשם האב הבן ורוח הקודש -MAHDI IMAM 12 HIDDEN IRANIAN
  סגור