גולדמן זאקס: "ה-S&P500 יגיע לשיא כל הזמנים חדש לפני סוף השנה"

אסטרטג השווקים של גולדמן זאקס, דיוויד קוסטין מסמן יעד של 2,050 נקודות למדד ה-S&P500 עד סוף השנה
 | 
וול סטריט, צילום: Getty images Israel
חודש אוקטובר מתקרב לקיצו והמשקיעים בבורסה האמריקנית יכולים כבר לסכם אותו כאחד החודשים המטלטלים ביותר שנראו בשנים האחרונות. משקיעים רבים ספגו הפסדים כאשר תיקון חריף הצליח למחוק במהרה את תשואות המשקיעים והותיר רבים מהמשקיעים עם ידיים ריקות.

בשבוע המסחר האחרון, נראה כי אמון וביטחון המשקיעים חוזר לקדמותו כאשר מדד ה-S&P500 ביצע בשבוע החולף ריצה של 4.1% כלפי מעלה ובבית ההשקעות גולדמן זאקס כבר ממהרים להכריז כי עד סוף השנה אנו נראה גם שיאים חדשים.

במזכר שכתב ללקוחותיו אסטרטג השווקים הראשי של גולדמן זאקס, דיוויד קוסטין נכתב כי מדד ה-S&P500 יגיע ל-2,050 נק' עד סוף השנה ו-2,150 נקודות (עלייה של 10%) בתוך כשנה. קוסטין ציין כי "משקיעים מכירים ביציבות של הצמיחה האמריקנית למרות חולשת הכלכלה הגלובלית".

השיא האחרון במדד נזכיר היה קצת יותר מחודש בתאריך ה-18 לספטמבר, יום לפני ההנפקה הגדולה בהיסטוריה של עליבאבא.

ההכרזה הזו של גולדמן זאקס מגיעה למרות הציפיות בשוק לתחזיות רווח נמוכות יותר של החברות במהלך שנת 2015. החל מאמצע חודש ספטמבר השנה, תחזיות הרווח לשנת 2015 ירדו בשיעור של 2%.

קוסטין הדגיש כי הירידה החדה במחירי הנפט צפויה להכביד על רווחי החברות ומסייג ואומר כי זהו רק צד שלילי אחד שאותו המשקיעים והאנליסטים בוחרים להתסכל עליו ולהתעלם מהיתרונות בצידו. קוסטין מציין כי הירידה במחירי הנפט תטיב בשורה התחתונה לכלכלה האמריקנית ובמיוחד לצרכנים.

על המימוש הגדול מוקדם יותר החודש אומר קוסטין כי "בהסתכלות לאחור מכירת החיסול האחרונה נראית דומה להפליא לעוד נסיגה ממוצעת של המדדים".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה