כמות המשרות הפנויות בארה"ב בשיא: המספר הגבוה ביותר מאז 2001

סקר המשרות הפתוחות, הראה כי בחודש אוגוסט פוטרו בארה"ב 2.5 מיליון עובדים בלבד, כמה משרות פנויות נוספו?
 |  (2)
ג'נט יילן, צילום: Getty images Israel
כמות המשרות הפנויות עלתה בחודש אוגוסט לרמה הגבוהה ביותר שלה מאז שנת 2001, כך על פי סקר של משרד העבודה בארה"ב. מספר המשרות החדשות שנוספו למשק האמריקני הגיע לכדי 4.8 מיליון, לאחר עלייה קודמת בחודש יולי של 4.6 מיליון. ההבדל המשמעותי בין החודשים הוא במספר הפיטורים, שנעשו באותו החודש. בחודש יולי, כמות הפיטורים וסגירת המשרות הגיעה לכדי 4.4 מיליון, בעוד בחודש אוגוסט, הפיטורים הגיעו לכדי 2.5 מיליון עובדים בלבד.

שני צדדים למטבע

תוצאה זו מאוששת את הביטחון המשקיעים (והעובדים) על כך ששוק העובדה מתחזק בארה"ב באופן עקבי מרשים. אך לבשורה זו יש גם צד אחר. ג'נט יילן, ראשת הבנק המרכזי בארה"ב מסתמכת על דוח זה בשיקולה האם לעלות בהמשך השנה הנוכחית. בשל הנתונים הגבוהים ששוק העבודה בארה"ב מציג בתקופה זו, פעולת העלאת הריבית בארה"ב ככל הנראה מתקרבת. בשלב זה אין ידוע כיצד פעולה זו תשפי על מדדי המניות בניו יורק.

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מספרים חסרי משמעות
  שמטוב 08/10/2014 09:46
  הגב לתגובה זו
  0 1
  אם בחודש ממוצע יש תחלופה של 4.5 מליון משרות (מספר מקורב של משרות חדשות ושל פיטורים), הרי פיטורים של 2.5 מליון בחודש אחרון הוא בסך הכל תת דיווח של פיטורים בפועל. אז על תת דיווח זמני של רישומי מםוטרים בונים תחזית כלכלית ? לא רציני. כותב המאמר מתבקש לחזור על שנה א בכלכלה.
  סגור
 • 1.
  כנרא שהכתב לא מבין
  יניב 08/10/2014 01:14
  הגב לתגובה זו
  0 1
  השוק כרגע לא רוצה לקבל נתונים טובים על שיפור בכלכלה, כל נתון טוב מקרב אותנו אל הקץ של העלאת ריבית שהשוק בכלל לא רוצה ולכן המשוואה נכון להיום פשוטה נתון כלכלי טוב=ירידות בבורסה
  סגור